25 هزار نفر از مردم شهرستان کلاله مهارت آموختندکلاله– ترکمن نیوز- رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای کلاله در شرق گلستان اعلام کرد: افزون بر ۲۵ هزار نفر از مردم این شهرستان در ۱۷ سال فعالیت این مرکز مهارت فنی و حرفه ای را فرا گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمد شیخ همزمان با ۶ مرداد روز ملی مهارت اظهار کرد: این مرکز آموزشی درسال گذشته به یکهزارو ۳۱۹ نفر شامل ۳۶۲ نفز زن و ۹۵۷ نفر مرد در ۸۹ رشته فنی و حرفه ای و خدماتی آموزش داد.

وی ادامه داد: پارسال از مجموع شرکت کنندگان در دوره های آموزشی، یکهزارو ۵۹ نفر کار آموز با شرکت در آزمون موفق به دریافت گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای شدند.

شیخ با اشاره به تجهیز کارگاه های آموزشی فنی و حرفه ای کلاله اضافه کرد: سال گذشته با یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار ملی تعدادی از کارگاه های این مرکز تجهیز شد.

به گفته وی، امسال نیز یک کارگاه آموزشی با عنوان ‘سرویس و تعمیر وسایل خنک کننده’ در مرکز آموزش فنی و حرفه ای کلاله راه اندازی و تجهیز شد.

وی به فعالیت امسال این مرکز اشاره کرد و افزود: دراین مدت زمینه آموزش ۵۴۳ کار آموز زن و مرد در ۸۸ رشته مهارتی فراهم شده است.

شیخ افزود: علاوه بر مناطق شهری مرکز آموزش فنی و حرفه ای کلاله در روستاهای این شهرستان نیز به علاقمندان فراگیری مهارت با اعزام مربی و تامین تجهیزات آموزش می دهد که سال گذشته ۴۳۱ نفر از زنان و مردان روستایی علاوه بر مهارت های فنی در رشته های زراعت و باغبانی، دام و طیور آموزش دیدند.

وی سهمیه مرکز آموزش فنی و حرفه ای کلاله در سال جاری را حرفه آموزی یکهزارو ۴۰۰ نفر اعلام کرد.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۵۸

۰۶ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29705

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک