24 شهریور پایان حضور حجاج ایرانی در مکه مکرمهاخبار ایران– ترکمن نیوز- با خروج آخرین کاروان‌های زائران ایرانی از مکه مکرمه از بامداد امروز، ۲۱ شهریور، این شهر از حجاج کشورمان خالی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، ستاد عملیات حج ۹۷ از پایان فعالیت ایستگاه‌های حمل و نقل درون شهری در مکه مکرمه خبر داد و افزود: با به حداقل رسیدن حجاج کشورمان در شهر مکه از ساعت ۲۱ شب گذشته (۲۰ شهریورماه) شیفت‌های ایستگاه‌های حمل و نقل درون شهری، پایان یافت.

به گفته ناصر حویزاوی، جانشین معاون ستاد عملیات مکه تا عصر امروز (چهارشنبه) نیز باقیمانده همکاران این ستاد و هیئت پزشکی حج که خدمات به زائران ارائه می‌کردند از مکه خارج می‌شوند.

وی افزود: یک زائر ایرانی نیز که در بیمارستان سعودی بستری است به مدینه منوره منتقل می‌شود.

درگزارش دریافتی از ستاد مدینه منوره همچنین با اشاره به اینکه امروز هفت هزار و ۹۶۸ زائر در شهر پیامبرحضور دارند، آمده است: تا پایان امروز با ۱۳ پرواز سه هزار و ۴۷۴ زائراز فرودگاه مدینه به ایران منتقل می‌شوند.

انتقال کاروان‌های مدینه بعد به شهر پیامبرهم پایان یافته است و کاروان‌هایی که پنج‌ شب اقامتشان در مدینه به اتمام می‌رسد از طریق فرودگاه این شهر به ایستگاه‌های پروازی در ایران منتقل می‌شوند.

اکبر رضایی، رئیس ستاد مدینه دراین باره اظهار کرد: انتقال زائران به ایستگاه‌های پروازی ارومیه، اهواز، بوشهر، رشت، زنجان، بندرعباس، کرمانشاه، زاهدان، کرمان و مشهد دیروز به اتمام رسید. انتقال زائران به ایستگاه‌های اصفهان، شیراز و همدان هم امروز به پایان می‌رسد و پرواز به مقصد ایستگاه‌های شیراز، تهران، بیرجند، تبریز، ساری و گرگان هم درحال انجام است.

زائران ایرانی با پروازهای دو شرکت ایران ایر و سعودی به کشور بازگردانده می‌شوند و طبق برنامه اعلام شده پرواز‌های برگشت زائران تا ۲۴ شهریورماه، ادامه دارد.

یادآوری می‌شود، امسال بیش از ۸۶ هزار نفر از ۱۹ ایستگاه پروازی عازم سرزمین وحی شدند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۵

۲۱ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35347

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک