photo 2018 04 08 18 44 12 300x225 - 2 کتاب با محوریت شخصیت و اشعار مختومقلی فراغی در همایش بزرگداشت وی رونمایی می شودگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  دبیر همایش مختومقلی فراغی گفت: از دو کتاب با محوریت شخصیت و اشعار مختومقلی فراغی در حاشیه همایش بزرگداشت وی رونمایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   محسن خسروی صبح امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران استان گلستان گفت: به همت و کوشش موسسه آموزش عالی شمس گنبدکاووس و اعضای هیئت علمی همایش مختومقلی فراغی، دومین همایش علمی بزرگداشت این شاعر نامدار ترکمن نیز برگزار خواهد شد،

وی افزود: این همایش براساس فراخوان مقاله صورت گرفته در محورهایی از جمله جهان‌بینی مختومقلی، ابعاد شخصیتی وی، اندیشه‌های عرفانی مختومقلی‌فراغی، تجلی ادبیات وی در ادبیات فارسی، جلوه‌های شعر وی در زمینه اهل بیت (ع) و فرهنگ عاشورا برگزار خواهد شد.

دبیر همایش مختومقلی فراغی زمان اجرای این همایش را روز سه‌شنبه چهارم اردیبهشت اعلام کرد و گفت: در سال‌های گذشته همایش بزرگداشت مختومقلی فراغی تنها منحصر به جشن و موسیقی ترکمن بوده است، خاطرنشان کرد: در همایش علمی مختومقلی فراغی در نظر داریم تا عموم مردم و هموطنان با ابعاد شخصیتی مختلف این شاعر توانمند مسلمان آشنا شده و از رهگذر اندیشه‌های او مبانی علمی خوبی به دست آید.

خسروی افزود: در سال جاری در حاشیه برگزاری همایش علمی مختومقلی فراغی نمایشگاه کتابی با همین عنوان نیز برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این مراسم از دو کتاب با محوریت شخصیت و اشعار مختومقلی فراغی که توسط نویسندگان بومی شهرستان گنبدکاووس به رشته تحریر درآمده‌اند رونمایی خواهد شد.

دبیر همایش مختومقلی فراغی با اشاره به حضور میهمانان کشوری از سرتاسر کشور از جمله شعرا و ادبای پایتخت در این همایش، گفت: در روز برگزاری همایش مختومقلی فراغی بخشی از اشعار ایشان توسط اساتید و محققان حاضر در همایش تفسیر خواهد شد.

خسروی اضافه کرد: مقالات ارائه شده در این همایش به طور کلی علمی خواهند بود اما دارای پیوست‌ها و بخش‌های فرهنگی و اجتماعی نیز هستند.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۵

۱۹ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

15450

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک