مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان:

2 روستای گنبدکاووس از پروژه «آب شیرین کن» بهره مند می شوندگنبد کاووس – ترکمن نیوز- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان گفت: با نصب دستگاه آب شیرین کن برای رفع مشکل تامین آب شرب روستاهای مرزی هوتن و کرند شهرستان گنبدکاووس جمعیتی بالغ بر ۸ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌گردند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، مهدی شکیبافر از طرح های آبرسانی بخش مرزی «داشلی‌برون» و عملیات اجرایی آبرسانی تاسیسات آب شیرین کن واقع در روستای «کرند» شهرستان گنبدکاووس بازدید به عمل آورد.

شکیبافر اظهار داشت: به علت طولانی بودن خطوط انتقال مجتمع‎های آبرسانی، کمبود منابع آبی در منطقه جنوبی استان و بالا بودن هزینه‎های انتقال آب از جنوب به شمال، این شرکت اقدام به انجام مطالعات امکان‎سنجی استفاده از آب‎های نامتعارف و شور در پنج نقطه «خواجه‎نفس»، «سیمین‎شهر»، «هوتن» و «کرند» (فجر شش)، «الغدیر» و «شمال مراوه‎تپه» کرده است.

وی تصریح کرد : منبع تامین آب شیرین کن فوق دو حلقه چاه با مجموع ۱۵ لیتر بر ثانیه است که با موافقت کمیته فنی آب و فاضلاب کشور با نصب یک دستگاه آب شیرین کن با ظرفیت یک‌هزار و ۲۰۰ متر مکعب در روز می‌توان از آب آن برای مصارف شرب اهالی منطقه «هوتن» و «کرند» تا تکمیل طرح ملی مجتمع آبرسانی فجر این شهرستان استفاده کرد.

وی تصریح کرد: با نصب دستگاه آب شیرین کن برای رفع مشکل تامین آب شرب روستاهای مرزی هوتن و کرند شهرستان گنبدکاووس جمعیتی بالغ بر ۸ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌گردند.

وی گفت : برای اجرای این پروژه مبلغ ۷۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده که به صورت خرید تضمینی آب و طی ۱۵ سال از محل اعتبارات ملی برگشت خواهد شد

همچنین مبلغ ۳۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی برای اجرای ۳۲ کیلومتر خط انتقال و شبکه،توزیع و حفر و تجهیز دو حلقه چاه و استانداردسازی ۳۵۰ فقره انشعاب هزینه شده است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع : farsnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۴

۱۶ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26648

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک