187 کلاس نوساز در استان گلستان آماده بهره برداری شد 300x195 - 187 کلاس نوساز در استان گلستان آماده بهره برداری شداخبار آموزش و پرورش- ترکمن نیوز- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گلستان با بیان اینکه حدود ۵۰درصد مدارس استان نیازمند بهسازی و بازسازی است، گفت: در آغاز مهر امسال ۱۸۷ کلاس نوساز با زیربنای ۲۴هزار و ۳۹۸ متر مربع در قالب ۳۶ مدرسه تحویل آموزش و پرورش استان می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، یاسر لیوانی به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: برای ساخت این تعداد کلاس، افزون بر ۴۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات تخصیصی به اداره کل هزینه شده است.
وی گفت: احداث ۹۰ طرح نیمه تمام دولتی و خیری ساز نیز در حال انجام است.
به گفته وی، تامین اعتبار موردنیاز برای این طرح ها تعهد نیکوکاران است.
مدیرکل نوسازی مدارس گلستان اضافه کرد: برای مقاوم سازی یا تخریب و بازسازی مدارس فاقد استحکام در استان نیاز به افزون بر ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار است.
وی، استاندارد سازی سامانه گرمایشی مدارس را از دیگر طرح های این اداره در مهر سال جاری برشمرد و گفت: تاکنون ۵۵ درصد از سامانه گرمایشی مدارس استان استاندارد سازی شده است.
لیوانی با بیان این که استاندارد سازی سامانه گرمایشی بقیه مدارس استان در دست پیگیری است، گفت: برای پوشش مدارس باقی مانده نیاز به ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار داریم.
وی همچنین از تجهیز مدارس استان به امکانات و تجهیزات کمک آموزشی خبر داد و افزود: این اداره کل برای مهر سال تحصیلی جاری نزدیک به ۵۰ میلیارد ریال اعتبار جذب و تجهیزات لازم از جمله میز و صندلی دانش آموز و معلم، تخته وایت بُرد، برُد هوشمند و وسایل ورزشی خریداری کرده است.
طبق گزارش اخیر کمال الدین نظری نژاد معاون اداره کل آموزش و پرورش گلستان اول مهر ۳۵۵ هزار دانش آموز در دو هزار و ۵۸۰ آموزشگاه استان سال تحصیلی ۹۸- ۹۷ را آغاز می کنند.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۷

۳۰ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

35778

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک