رییس بنیاد مسکن در مصاحبه با اخبار ترکمن گفت:

الله رضایی مصاحبه ترکمن نیوز 300x225 - 1800 مسکن سیل زده شهر و روستا تحت پوشش بنیاد مسکن قرار می‌گیرد+فیلم مصاحبهاخبار گنبدکاووس – ترکمن نیوز: رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان گنبدکاووس از تامین اعتبار برای جبران خسارت منازل مسکونی آسیب دیده شهر و روستای این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ولی الله رضایی عصر امروز در حاشیه بازدید وزیر اقتصاد و دارایی از محلات سیل زده در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: با توجه به برآورد اولیه کارشناسان بنیاد مسکن از خسارتهای وارد شده از سیل اخیر شهرستان گنبدکاووس بیش از ۱۸۰۰ واحد در شهر و روستا آسیب دیده است.

وی افزود: در بعد تامین خسارت در شهر ۵۰۰ میلیون ریال وام مسکن و ۱۱۰ میلیون ریال بلاعوض در نظر گرفته شده است و در روستاها تسهیلات مسکن ۳۵۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه و ۱۰۰ میلیون ریال نیز بلاعوض برای کمک به منازل مسکونی پرداخت می‌شود.

رضایی در ادامه تصریح کرد: برای بازسازی و تعمیرات منازل مسکونی خسارت دیده نیز ۸۰ الی ۱۵۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه و ۲۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

رییس بنیاد مسکن افزود: کارشناسان بنیاد مسکن درحال عرضیابی خسارات وارده به منازل مسکونی شهر و روستا هستند.

وی در خاتمه تاکید کرد: باتوجه به هماهنگی انجام شده با بخشداری و شهرداری؛ شهروندان و روستائیان خسارت دیده به شهرداری ها و در روستاها به دهیاری ها مراجعه و نام نویسی کنند تا به نوبت کارشناسان بنیاد مسکن با برآورد خسارت تسهیلات مورد نیاز سیل زدگان را اعطا نمایند.

گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۲۷

۰۳ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49748

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک