150 نیروی مرزی افغانستان در ولایت بادغیس به مرز ترکمنستان فرار کردندبین الملل-ترکمن نیوز-  حدود ۱۵۰ نیروی مرزی افغانستان در ولایت بادغیس که از پاسگاه‌های خود به مرز ترکمنستان فرار کرده اند در تهدید به سر می‌برند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ منابع محلی در ولایت بادغیس اعلام کردند که شب گذشته تمام پاسگاه‌های نیروهای لوای پنج مرزی مستقر در مناطق «سنگ آتش» و «موری چاق» ولسوالی‌های مقر و بالامرغاب که از سه روز پیش در محاصره طالبان بودند سقوط کرده است.

بر اساس گزارشات، پس از این رویداد ۱۵۰ تن از نیروهای مرزی همراه با خانواده‌های خود به سمت مرز ترکمنستان پناه بردند که نیروهای ترکمنستانی به آنان اجازه ورود نداده و هم اکنون وضعیت دشواری را سپری می کنند.

گزارش شده که نیروهای مرزی سلاح های خود را به رودخانه انداخته اند. منابع محلی هشدار می دهند که اگر به وضعیت این نیروها رسیدگی نشود، فاجعه انسانی دامن آنان را خواهد گرفت.

اداره محلی بادغیس نیز به صورت ضمنی این موضوع را تائید و اعلام کرده که تلاش برای بازگشت نیروهای مرزی به صفوف دولت جریان دارد.

جمشید شهابی، سخنگوی والی بادغیس گفت: هم اکنون نیروهای مرزی که پاسگاه‌های خود را ترک کرده بودند در مکانی امن به سر می‌برند.

وی از محل دقیق این نیروها ابراز بی اطلاعی کرد.

در حال حاضر وضعیت در مناطق بسیاری از بادغیس وخیم است و درگیری میان دولت و طالبان در آنها جریان دارد./yjc

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۳۱

۲۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

49165

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک