گنبدکاووس,مدارس,اسکان مسافران نوروزیگنبدکاووس-ترکمن نیوز-  معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: ۱۳ باب مدرسه با ۱۳۰ کلاس درس برای اسکان مسافران نوروزی در این شهرستان پیش بینی می شود که فعالیت این مدارس از۲۸ اسنفد آغاز و تا ۱۳ فروردین ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  فرج الله رزاقی افزود: تمامی کلاس های درس پیش بینی شده از نوع ‘الف’ با امکانات اولیه زندگی شامل یخچال، تلویزیون، فرش، بخاری، اجاق گاز، پتو و لوازم آشپزی می باشد.
وی گفت: علاوه بر مدارس، تعداد ۱۹ سوئیت در مجموعه خانه معلم گنبدکاووس نیز برای اسکان مسافران نوروزی با اولویت فرهنگیان پیش بینی شده است.
رزاقی اضافه کرد: تعرفه اسکان مسافران نوروزی با اولویت فرهنگیان براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش با تعرفه های نوروز ۹۶ اجرا می شود که اتاق های گروه الف هر شبانه روز ۲۴۵ هزار ریال تا ظرفیت پنج نفر می باشد.
به گفته وی، تعرفه مدارس طرح اسکان برای مسافران غیر فرهنگی دو برابر تعرفه اعلام شده است.
مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس یادآور شد: در ایام تعطیلات نوروز ۹۶ حدود ۴۵۰۰ نفر در مدارس طرح اسکان این شهرستان که از مدارس نوساز هستند، اسکان یافته بودند.
شهرستان گنبدکاووس که براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال نود و پنج، ۱۸ درصد جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری گلستان را دارد، درشرق این استان واقع است.
این شهرستان مرزی با تنوع اقوام، دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری زیادی از جمله بلندترین برج آجری جهان، بازارچه مرزی، سه تالاب بین المللی، امامزاده یحیی بن زید (ع)، شهر باستانی جرجان، مجموعه سوارکاری، دشت ها و مراتع سرسبز، دریاچه مصنوعی، موزه فرش و بازارچه مشهور به روس بازار است و هرساله میزبان صدها هزار مسافر و گردشگر درایام تعطیلات نوروزی می باشد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

گردآوری: گروه خبری ایتنانیوز

https://t.me/ITNAnews

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۰۷

۱۵ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13247

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک