12 محله در شهرهای استان گلستان باز آفرینی می شودگلستان-ترکمن نیوز-  دبیر ستاد بازآفرینی شهری استان گلستان گفت: ۱۲ محله در شهرهای گرگان، گنبد و گمیشان در طرح باز آفرینی شهری احیاء و بهسازی میشود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛به نقل از راه و شهرسازی گلستان، مهندس حسین محبوبی در چهارمین جلسه ستاد بازآفريني شهري استان که با حضور مهندس غراوی معاونت عمرانی استانداری گلستان و دیگر اعضای ستاد برگزار گردید افزود: امروز رویکرد جدیدی در حوزه بازآفرینی شهری دربافت فرسوده و حاشیه شهرها را شاهد هستیم که ما را به آینده امیدوارتر می کند.

محبوبی در خصوص جزئیات این طرح در ۱۲ محله در نظر گرفته شده گفت : برخی اقداماتی که در این محلات اجرایی میشود شامل ساخت مسکن ، ساخت خانه محله ، جداره سازی رودخانه ها، راه اندازی نهاد توسعه محله ، مرمت و بهسازی برخی محلات تاریخی و واگذاری قیر به شهرداریها جهت آسفالت معابر محلات هدف می باشد .

وی اعتبار در نظر گرفته شده جهت اجرای این طرح دراستان را  بیش از ۴۱ میلیارد ریال عنوان و ادامه داد احیاء بافت های فرسوده و ساماندهی حاشیه شهرها و نوسازی محلات هدف از طریق طرح بازآفرینی شهر از دیگر اهداف اجرایی آن در استان می باشد .

شایان ذکر است در این جلسه شهرداران شهرستانهای گرگان و گنبد اقدامات انجام شده خود را در طرح باز آفرینی شهری ارائه نمودند.

گفتنی است در این جلسه مهندس قلی زاده مدیر کل دفتر نظارت برامور اجرایی و مهندس میزا بابایی مدیر کل حقوقی و قراردادهای شرکت باز آفرینی شهری کشور حضور داشتند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۸

۰۶ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46400

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک