معلم 300x185 - 12 اردیبهشت شهادت استاد مطهری و روز معلمترکمن نیوز: روز ۱۲ اردیبهشت در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روز معلم نامگذاری شده است.پس از پیروزی انقلاب‌اسلامی و شهادت استاد مرتضی مطهری در روز ۱۲ اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۸ توسط گروه فرقان، این روز به عنوان روز معلم نامگذاری شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  معلمان انسان ساز هستند و می توانند در تربیت فرزندان کشور تاثیر گذار باشند. به همین خاطر شغل آن ها به مثابه شغل انبیاء قلمداد می شود. چون در این حرفه هدایت و آموزش همراه با هم انجام می شود. ما در زندگی کسانی که به ما حرفه ای، کلامی و… آموخته باشند را هرگز فراموش نخواهیم کرد.

از سوی یونسکو نیز ۵ اکتبر به عنوان روز جهانی معلمان نامگذاری شده است. در جریان تصمیم گیری آن روز، بیش از ۱۰۰ کشور از جمله ایران وجود داشته و هدف از این مجمع، توجه به وضعیت معاش معلمان و کیفیت تدریس آن ها بود.

معلمان سرزمین ما در هر شرایطی از سیل و زلزله و در چادرهای روستایی گرفته تا وضعیت کرونا، به دانش آموزان برای آموختن یاری می رسانند. این روزها هم معلمان در فضای مجازی به آموزش دانش آموزان اهتمام می ورزند.

همه ساله این روز، شور و حال خاصی در فضای مدرسه داشت، اما امسال به دلیل کرونا دانش آموزان مدتی است که از مدرسه و معلمشان دورند و با دلتنگی خاصی این روز را به معلمشان تبریک می‌گویند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۹

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74293

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک