رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت:

n83272029 72952688 300x214 - 109 واحد تولیدی سیل زده آق قلا به چرخه تولید برگشتاقتصادی-ترکمن نیوز- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان گلستان گفت: ۱۰۹ واحد تولیدی سیل زده فازهای اول و دوم شهرک صنعتی آق قلا از مجموع ۱۵۰ واحد این فازها به چرخه تولید بازگشت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حسینقلی قوانلو اظهار داشت: فاز سوم این شهرک همچنان در محاصره آب قرار دارد و نیروهای امدادی در حال تلاش برای تخلیه این مانداب هستند.

وی ادامه داد: بیشترین خسارت وارده به شهرک های صنعتی گلستان به شهرک صنعتی آق قلا به عنوان بزرگترین مجموعه صنعتی استان وارد شد اما آب گرفتگی و سیلاب به صنایع شهرهای گنبدکاووس، بندرترکمن و گمیشان هم خسارت وارد کرد.

به گفته قوانلو ۲۵ درصد واحدهای صنعتی، تولیدی و خدماتی گلستان در شهرک صنعتی آق قلا قرار دارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، آبگرفتگی در صنایع استان موجب بیکاری موقت ۳ تا ۵ هزار نفر شد.

قوانلو بیان کرد: برای جبران خسارت‌ های وارده به واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی گلستان، تسهیلاتی قرض الحسنه برای فعالیت مجدد این واحدها به مالکین و صاحبان آنها پرداخت خواهد شد.

وی اضافه کرد: واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی گلستان که دچار خسارت شده اند تا ۵۰ درصد مشمول بخشودگی مالیاتی شده و مقرر گردید تا مطالبات این واحدها از دولت، حداکثر تا پایان اردیبشهت ماه پرداخت گردد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۸

۲۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51061

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک