تولیدی گلستان 300x200 - 1080 بازرسی فنی از واحدهای تولیدی گلستانترکمن نیوز:  رئیس اداره امور آزمایشگاه های استاندارد گلستان گفت: اداره کل استاندارد گلستان در سال ۹۸، ۱۰۸۰ بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی گلستان انجام داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  به نقل روابط عمومی اداره استاندار گلستان، مهدیس مسیبی اظهار کرد: بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی تحت پوشش و کنترل کالاهای تولید شده در واحدهای تولیدی، یکی از وظایف اصلی سازمان ملی استاندارد است که با هدف تامین ایمنی، حفظ و ارتقاء سلامت عمومی و بهداشت جامعه، حمایت از مصرف کنندگان و ایجاد رقابت سازنده بین تولید کنندگان محصولات داخلی انجام می شود.

وی افزود: در این راستا در سال گذشته، ۱۰۸۰ بازرسی فنی از واحدهای تولیدی و خدماتی استان انجام شد که ۱۳ کارشناس فنی استاندارد در قالب تیم های یک یا دو نفره، در اجرای این امر دخیل بودند.

مسیبی در ادامه اظهار داشت: برنامه تکلیفی محوله از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برای بازرسی فنی در استان گلستان، ۸۵۵ مورد بوده است که گلستان با ۱۰۸۰ بازرسی، موفق به تحقق ۱۲۶% درصدی این برنامه شد.

وی گفت: در سال ۹۸ مطابق با برنامه عملیاتی ابلاغی سازمان ملی استاندارد ایران، ما مکلف به انجام ۱۳۹۸ مورد نمونه برداری از فراورده های تولیدی مشمول استاندارد اجباری و ۱۳۹۸ آزمون روی این نمونه ها بودیم که در نهایت ۱۷۶۰ مورد نمونه برداری از واحدهای تولیدی تحت پوشش استان و ۱۹۷۲ آزمون روی این نمونه ها انجام شد.

مسیبی با اظهار این که آزمون نمونه ها حاکی از انطباق ۱۵۴۲ نمونه با استاندارد و مغایرت ۴۳۰ نمونه با استاندارد ملی بود، گفت: به تولیدکنندگان فراورده های مغایر با استاندارد، تذکر و اخطار کتبی جهت رفع نواقص و ارتقاء کیفیت کالای تولیدی و ۲۳ اخطار کتبی نیز جهت جمع آوری فراورده های خارج از استاندارد، از سطح مراکز عرضه سراسر کشور داده شد.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۹

۲۶ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر :

73264

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک