1071 تن میگو با نظارت دامپزشکی گلستان صادر شداخبار اقتصادی -ترکمن نیوز- مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: یکهزار و ۷۱ تن میگو برداشتی از مزارع مجتمع پرورشی گمیشان سال گذشته با نظارت کارشناسان این اداره کل از طریق گمرکات استان صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران محمودرضا وفایی اظهار کرد: این در حالی است که سال ۹۵ مقدار ۴۸۰ تن میگو با نظارت کارشناسان دامپزشکی گلستان صادر شده بود.
وی گفت: ۲۳ هزار و ۳۴۴ تن خوراک و مکمل طیور، ۱۸۹ تن آلایش مرغی، سه هزار و ۶۸ تن پا و پنجه مرغ، ۳۹ تن شیرخام و ۱۲۵ تن کنجاله سویا از دیگر محصولات حوزه کشاورزی و دامی استان بود که سال قبل با نظارت دامپزشکی صادر شد.
دکتر وفایی همچنین صادرات یکهزار و ۸۸۱ تن گوشت مرغ منجمد، ۱۴ تن ماهی، ۲۵ تن مکمل غذایی دام و طیور و دو میلیون و ۹۶۴ هزار و ۲۰۰ قطعه جوجه یک روزه گوشتی را از دیگر صادرات گلستان برشمرد.
در گلستان، سه مرکز قرنطینه در پلیس راه نوکنده (غرب استان)، تنگراه ( شرق استان) و گمرگ اینچه برون (مرز خشکی با جمهوری ترکمنستان) فعال است و مجوز را برای حمل دام و طیور زنده و فرآورده های خام دامی به خارج از استان صادر می کند.
همچنین طبق گزارش سازمان جهادکشاورزی گلستان، در این استان ۹۷۰ واحد پرورش مرغ گوشتی، سه میلیون و ۸۰۰ هزار واحد دامی و یک سایت پرورش میگو در گمیشان و کارخانه های تولید خوراک دام و طیور وجود دارد که بهره برداران این حوزه در برخی تولیدات از جمله شیر، گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم مرغ و عسل رتبه های برتر را در میان استانهای کشور به خود اختصاص داده اند.
استان گلستان واقع در شمال ایران یک میلیون و۸۹۶ هزار نفر جمعیت دارد و از شمال با کشور ترکمنستان، از غرب با مازندران، از شرق با خراسان شمالی و از جنوب با استان سمنان همسایه است./ایرنا

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۳۱

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

17151

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک