گلستان-ترکمن نیوز-  معاون وزیرراه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای کشور گفت: یکصد کیلومتر از جاده های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در شرق استان گلستان بهسازی و روکش آسفالت می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، عبدالهاشم حسن نیا روز پنجشنبه در حاشیه سرکشی از جاده ۵۵ کیلومتری کلاله به مجتمع زیارتی گردشگری خالدنبی(ع) این شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا همچنین به ضرورت تبدیل ۲۰ بریدگی گلستان به دوربرگردان عریض اشاره کرد و گفت : این طرح با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار وزارت راه و شهرسازی و با هدف ایمن شدن هر چه بیشتر جاده های استان اجرا خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: تاکنون برای اجرای این پروژه ۱۰۰میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.
نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی هم به محرومیت زیربنایی شرق گلستان اشاره کرد و گفت : این منطقه با وجود نقش آفرینی در تولید محصولات اساسی و استراتژیک زراعی و دامی محرومیت زیادی در بخش جاده های شهری و روستایی دارد.
شهرام کوسه غراوی افزود: یکی از نتایج از محرومیت ها، وقوع حوادث فراوان جاده ای و وارد شدن خسارت های مالی و جانی فراوان به ساکنین این منطقه است.
محمد حمیدی فرماندار کلاله نیز خواستار تسریع در بهسازی و روکش آسفالت جاده۳۰کیلومتری سوار و یل چشمه و مسیر ۳۵ کیلومتری مجتمع زیارتی و گردشگری خالدنبی شد.
زیارتگاه خالد نبی یکی از اماکن زیارتی مهم در شرق استان گلستان محسوب می شود و همه ساله بویژه در فصل بهار میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۲۰

۲۳ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41948

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک