10نکته از جام ملت ها تا امشب؛ ایران و ترین هااخبار فوتبال– ترکمن نیوز- با توجه به پایان هفته اول رقابت های جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ نگاهی داشته ایم به نکاتی این مسابقات در ۱۲ بازی برگزار شده است.
۱-تا به اینجا در ۱۲ دیدار برگزار شده ۳۶ گل رد و بدل شده یعنی میانگین ۳ گل زده در هر بازی.
۲-جذاب ترین گروه به لحاظ هجومی، گروه D با حضور تیم های ایران، عراق، ویتنام و یمن است؛ در این گروه ۲ بازی برگزار شده و در هر دیدار ۵ گل رد و بدل شده است.
۳-کسل کننده ترین گروه به لحاظ هجومی، گروه B مسابقات با حضور تیم های استرالیا، سوریه، فلسطین و اردن بوده است؛ در این گروه با گذشت ۲ بازی تنها یک گل در بازی استرالیا-اردن رد و بدل شد و آن گل هم متعلق به تیم ملی اردن بود.
۴-با رسیدن به پایان هفته اول، تنها یک بازی است که گلی نداشته؛ فلطسین-سوریه تنها بازی بدون گل هفته اول دور گروهی مسابقات بود.
۵-بازی های پرگل شامل دیدار تیم های هند-تایلند، ایران-یمن، عراق-ویتنام، ژاپن و ترکمنستان بوده است؛ این ۴ بازی با ۵ گل رد و بد شده بین تیم ها خاتمه یافته و البته یک طرفه ترین بازی هم دیدار ایران-یمن بود که با نتیجه ۵ بر صفر به سود تیم ملی کشورمان خاتمه یافت.
۶-ایران با ۵ گلی که در بازی مقابل یمن به ثمر رساند تا پایان هفته اول، عنوان هجومی ترین تیم را به خود اختصاص داده؛ یمن هم با ۵ گل خورده تا این مرحله، ضعیف ترین تیم تورنمنت به لحاظ عملکرد دفاعی بوده است.
۷-از ۱۴ تیم حاضر در مسابقات تا این مرحله تنها ۷ تیم در هفته اول موفق به ثبت کلین شیت شده اند؛ ایران، عربستان، قطر، کره جنوبی، اردن، فلسطین و سوریه ۷ تیمی هستند که دروازه شان را بسته نگه داشته اند.
۸-عجیب ترین نتیجه رقم خورده در هفته اول مسابقات، باخت یک بر صفر …

منبع:  آی اسپورت

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۲

۲۰ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

43403

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک