۹ فروند شناور سنگین تحویل مرزبانی می‌شود/بازارچه مرزی اینچه‌برون احیا می‌شود تورکمن نیوز:  فرمانده مرزبانی ناجا گفت: برای تقویت شناورهای مرزبانی تا پایان امسال ۹ فروند شناور نیمه سنگین با اقدامات وزارت دفاع آماده و تحویل مرزبانی ناجا می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛سردار سرتیپ قاسم رضایی عصر سه شنبه درحاشیه نشست با ریش سفیدان و معتمدان بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس، گفت: مرزبانی از ایجاد و رونق بازارچه‌های مرزی میان ایران و ترکمنستان در شهرهای مرزی استان‌های خراسان شمالی، رضوی و گلستان به ویژه بازارچه اینچه برون گنبدکاووس استقبال و از آن حمایت می کند.

وی افزود: به علت دوری مرزبانان از خانواده‌ها ساخت شهرک‌های سازمانی در دستور کار مرزبانی ناجا قرار دارد و قرار است براساس طرح مجلس شورای اسلامی و پیگیری دولت تا پایان سال ۹۹ بین ۱۲ تا ۱۵ هزار واحد مسکونی سازمانی برای مرزبانان در نزدیکی مرز‌ها ساخته شود.

سردار رضایی درباره تجهیز مرز‌ها و تشدید حفاظت‌ها خاطرنشان کرد: خوشبختانه اختلافات مرزی با کشور‌ها نداریم، اما برای حفظ وضعیت موجود و تقویت و ارتقای مرز‌ها تجهیز آن‌ها ضروری است.

وی با تاکید بر حمایت و همکاری در احیای بازارچه مرزی اینچه برون گفت: هرچه بازارچه رونق بیشتری داشته باشد، وضعیت معیشتی مردم مرزنشین بهتر می‌شود. وضعیت ‌معیشتی بهتر مرزنشینان سبب امنیت ‌پایدار منطقه و از طرفی تعامل بیشتر کشور ترکمنستان با ما است.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: آنچه در حیطه وظیفه و مسئولیت مرزبانی در حمایت و همکاری احیای بازارچه است انجام می‌شود. در صورت لزوم تسهیلات و شرایط لازم برای دیپلماسی مرزی با کشور مقابل نیز برای احیای این بازارچه صورت می‌گیرد.

فرمانده مرزبانی ناجا با تجلیل از مهمان نوازی و محبت مردم مرزنشین استان گلستان نسبت به مرزبانان و همراهی و تعامل آنان در تامین امینت مناطق مرزی، اضافه کرد: مردم این دیار از مرد و زن و کوچک و بزرگ، مهربان و مهمان نواز هستند و این محبت آنان به نیروهای مرزبانی در واقع تکریم انقلاب و آرمان های آن است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۰:۲۵

۲۶ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57587

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک