رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس خبر داد:

۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی خانه والیبال گنبدکاووس تورکمن نیوز: رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی خانه والیبال شهرستان گنبدکاووس نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ۳۹ هیات ورزشی فعال در سطح شهرستان وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حجت الله یوسفی در مراسم نشست فرماندار ویژه با هیات های ورزشی، جوانان و سازمان های مردم نهاد شهرستان گنبدکاووس ضمن تبریک هفته تربیت بدنی با اشاره به اینکه امیدواریم تا بتوانیم هرآنچه در دانشگاه و زمان علم آموزی آموخته ایم وارد عرصه عمل کنیم، اظهار کرد: هدف ما این است که ورزش به عنوان کالای اساسی در زندگی هر فرد باشد.

وی با بیان اینکه شهرستان گنبدکاووس قطب ورزشی استان گلستان است، تصریح کرد: این شهرستان در رشته های مختلفی از جمله والیبال، سوارکاری، سپک تاکرا و والیبال ساحلی فعالیت میکند .

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس، با تاکید بر اینکه قومیت ها و مذاهب مختلفی در این شهرستان حضور دارند، خاطر نشان کرد: با توجه به این ظرفیت و پتانسیل بالا، گنبدکاووس نقش مهمی را در زمینه های ورزشی ایفا میکند.

یوسفی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ و همچنین سال جاری نزدیک به ۷۰ درصد مقام های آسیایی و جهانی را ورزشکاران گنبدی به خود اختصاص داده اند، افزود: برنامه ریزی هایی صورت پذیرفته تا بعد از این توجه ویژه و بیشتری به جوانان در جهت قهرمان پروری شود.

وی از ۶۰۰۰ نفر تحت پوشش بیمه ورزشی خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۰۰۰ نفر بانوان و ۴۰۰۰ نفر را آقایان شامل میشوند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گنبدکاووس با بیان اینکه شهرستان هم اکنون ۲۰ مکان ورزشی فعال را داراست، اظهار کرد: از این تعداد ۱۴ مکان روستایی، ۱۵ عدد شهری و یک عدد مربوط به بخش داشلی برون است که البته با توجه به حجم ورزشکاران و قهرمانان این تعداد نیز کم است که نیازمند توجه مسئولان است.

یوسفی از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی خانه والیبال شهرستان گنبدکاووس نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ۳۹ هیات ورزشی فعال در سطح شهرستان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ باشگاه خصوصی در شهرستان گنبدکاووس در حال فعالیت هستند که ۹ باشگاه مختص بانوان و ۲۱ باشگاه متعلق به آقایان است، تاکید کرد: گنبدکاووس بعد از گرگان و همچنین در شرق استان به عنوان تنها قطب باشگاه خصوصی میباشد.

رئیس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس با تاکید بر اینکه ۳۶ عنوان قهرمانی در مسابقات ملی و فراملی توسط ورزشکاران گنبدی کسب شده است، خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰ نفر از این ورزشکاران به تیم ملی دعوت شده اند که ۸ نفر بانوان و مابقی آنها آقایان میباشند.

یوسفی از حضور و مشارکت جوانان نخبه شهرستان گنبدکاووس در اداره ورزش و جوانان خبر داد و افزود: بدین منظور اتاق فکری تشکیل شد که برای اولین بار در سطح استان اتفاق افتاد و بیش از ۲۰ جلسه با حضور فرماندار ویژه تشکیل شده است.

 

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:برنا

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۴۹

۳۰ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63690

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک