۸۰۰ معتاد رازوجرگلانی با شرکت در کلاس‌های NA پاک شده‌اندرازوجرگلان-ترکمن نیوز-  رئیس ورزش و جوانان رازوجرگلان از پاک شدن ۸۰۰ نفر از اعتیاد در این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ موسی الرضا رازقی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: این افراد نجات یافته مرد و زن از اعتیاد در این شهرستان با شرکت در کلاس های NA (معتادان گمنام) اتفاق افتاده است که در شهر راز ۴۰۰ نفر . در غلامان ۳۰۰ نفر و در جرگلان حدود ۱۰۰ نفر نجات یافته اند
وی افزود: این تعداد معتادین از ۴ سال قبل در غلامان , سه سال قبل در بخش جرگلان و از یک سال قبل در شهر راز در این کلاس هاشرکت کرده و هر هفته نشست و گفت و گو دارند .

رازقی اضافه کرد : سنین این تعداد ترک کرده بین ۲۵ تا ۴۰ ساله است .

وی گفت: در جلسه ای که با مسولان شهرستان با عنوان ستاد ساماندهی امور جوانان و همکاری و مشارکت معتادین نجات یافته برگزار شد مقرر شد که از افراد ترک کرده حمایت شود از جمله حمایت ها قرار دادن سالن ورزشی در اختیار آنها قرار داده شود همچنین. تشویق به شرکت در ورزش های همگانی و شرکت در مسابقات ورزشی و جشنواره ها , ایجاد اشتغال برای آنان و حمایت از وام های درخواستی آنان برای اشتغال و ازدواج انجام شود .

رازقی اظهار کرد: این شهرستان در حدود پنج هزار معتاد دارد که بیشترین آنها بین سنین ۲۵ تا ۳۰ ساله است و بخش جرگلان بنا به جمعیت آن که نسبت به بخش های غلامان و مرکزی بیشتر است دارای بیشترین معتاد نیز است .

 

رحیمی-خبرنگار ترکمن نیوز در رازوجرگلان

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۲

۲۱ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48728

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک