مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی:

۷۷ درصد منازل روستایی راز و جرگلان نیاز به مقام سازی دارداخبار راز و جرگلانتورکمن نیوز مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی گفت: طبق بررسی‌های به عمل آمده از منازل مسکونی راز و جرگلان ۷۷ درصد آن ها نیاز به مقاوم سازی دارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از مهر، علی محمدی با بیان اینکه عمده منازل مسکونی که در سیل اخیر دچار خسارت شدند خشت و گلی بودند، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۳ درصد منازل مسکونی روستایی شهرستان راز و جرگلان مقاوم هستند در حالی که در سایر نقاط روستایی استان این رقم ۵۵ درصد است.

محمدی افزود: باوجود اطلاع رسانی، نصب بنر و صحبت با آخوندهای اهل تسنن در شهرستان راز و جرگلان به منظور استفاده از تسهیلات مقاوم سازی منازل مسکونی روستایی اما استقبال از این طرح بسیار کم و در نهایت سیل خرابی را به همراه داشت.

وی با اشاره به اینکه جاری شدن سیل به ۶ هزار منزل مسکونی آسیب زد، بیان کرد: کارشناسان بنیاد مسکن همچنان در حال ارزیابی میزان خسارت هستند و تا هفته آینده به پایان می‌رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی تصریح کرد: بیشتر تخریب‌ها مربوط به واحدهای خشتی و گلی در مناطق روستایی راز و جرگلان، مانه و سملقان، اسفراین، بجنورد و سایر نقاط استان است.

محمدی با بیان اینکه ۹۸ درصد تخریب‌ها مربوط به منازل روستایی است، اظهار کرد: واحدهای مسکونی روستایی که مورد بازسازی و مقام سازی قرار گرفته بود، آسیب جزئی دیده‌اند.

وی درباره تسهیلات در نظر گرفته شده برای منازل مسکونی روستایی آسیب دیده از سیل، گفت: برای بازسازی منازل ۵۰ میلیون تومان تسهیلات، ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و دو میلیون تومان کمک معیشتی لوازم خانگی پرداخت می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان شمالی اضافه کرد: همچنین برای منازل شهری که سیل به آن ها آسیب رسانده، ۶۰ میلیون تومان وام ساخت به‌صورت دوره‌ای پرداخت می‌شود.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۸

۱۸ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50894

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک