۷۱۸ نفر از زندانی های گلستان با اجرای دستورالعمل قوه قضائیه آزاد شدندتورکمن نیوز رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ۷۱۸ زندانی در گلستان با اجرای دستورالعمل قوه قضائیه آزاد شدند.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل استان گلستان، هادی هاشمیان با بیان اینکه با اجرای دستورالعمل رئیس قوه قضائیه ۷۱۸ نفر از زندان‌های استان گلستان آزاد شده‌اند، اظهار کرد: هیاتی از قضات با حضور در زندان گرگان و گنبد کاووس، پرونده زندانیان را دوباره بررسی و در صورت تطبیق با بندهای بخشنامه ابلاغی رئیس قوه قضاییه، برای آزادی آنان اقدام می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: با تلاش این هیات از دو هفته پیش تاکنون ۷۱۸ نفر از زندان آزاد شده‌اند.

هاشمیان ادامه داد: افرادی که جرایم سبک دارند و کسانی که ماه‌های پایانی محکومیت خود را می‌گذرانند از جمله کسانی هستند که در قالب این بخشنامه آزاد شدند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین با کمک خیران برای آزادی کسانی که محکومیتشان تمام شده و برای مبلغ کم رد مال در زندان هستند نیز تلاش می‌کنیم.

هاشمیان با تاکید بر این که زندان جای افراد مخل امنیت جان، مال و ناموس مردم است، افزود: تلاش می‌کنیم کسانی که جرایم سبک غیرعمد مرتکب شده‌اند و سابقه کیفری ندارند با صدور آرای جایگزین حبس، راهی زندان نشوند.

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به حضور پر رنگ‌تر قضات در زندان‌ها برای رسیدگی به مشکلات زندانیان گفت: ۹ ماهه امسال، ۱۳۰۰ مورد سرکشی قضات از زندان‌های استان داشتیم که ۱۳ درصد بیشتر از سال گذشته است.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۵۵

۰۲ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

68338

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک