مدیر سازمان تعاون روستایی گلستان:

روستایی گلستان 2 300x200 - ۶۰۰ میلیون به سیل زدگان استان کمک شد/خرید تضمینی محصولات کشاورزان گلستان +عکساخبار اقتصادی گلستانتورکمن نیوز: مدیر تعاون روستایی استان گلستان از کمک ۶۰ میلیون تومانی این سازمان به سیل زدگان هم استانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ نورمحمد کوچکی در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: از اولین روزهای بارش شدید و سیلاب در استان گلستان در کنار مردم بودیم و تاکنون کمک های نقدی و غیر نقدی سازمان تعاون روستایی مبلغی بالغ بر ۶۰۰ میلیون ریال می شود که از طریق اتحادیه های تعاون روستایی به سیل زدگان اهدا شده است.

وی افزود: مهمترین وظیفه سازمان تعاون روستایی را کمک به کشاورزان در خرید و فروش محصولات کشاورزی و تنظیم بازار دانست.

وی با اشاره به مشارکت در همیاری سیل زدگان افزود: سازمان تعاون از همان آغاز روزهای سیل در استان برای کمک رسانی مشارکت مستقیم داشت و علاوه بر ارسال ماشین آلات چون تراکتور، بیل مکانیکی، تانکر آب، قایق موتوری و کف کش حتی پرسنل سازمان در گلستان همگی حقوق یک روزشان را برای سیل زدگان اهدا کردند. همچنین در کنار توزیع بسته های غذایی لوازم تحریر مدارس در کیفی مناسب همراه با نامه هایی روحیه بخش برای خانواده های سیل زده ارسال شد.

مدیر تعاون روستایی گلستان با اعلام اینکه توزیع میوه طرح تنظیم بازار شب عید و نوروز ۹۸ از ۲۶ اسفند سال گذشته آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه سالجاری ادامه داشت تصریح کرد: میوه های تنظیم بازار به نحو مطلوبی تامین و ذخیره سازی و با قیمت مناسب ؛ سیب درختی با قیمت ۶ هزار و ۶۰۰ تومان و پرتقال به قیمت ۳ هزار و ۴۰۰ تومان از طریق غرف شهری و روستایی به هموطنان گلستانی عرضه شد.

روستایی گلستان 1 300x200 - ۶۰۰ میلیون به سیل زدگان استان کمک شد/خرید تضمینی محصولات کشاورزان گلستان +عکسکوچکی در ادامه تصریح کرد: در سطح استان سازمان تعاون ۹۷ باب انبار بزرگ و کوچک دارد که ظرفیت مجموع آنها به ۲۲۰ هزار تن بالغ می شود و اکثر انبارهای این ارگان محل نگهداری و تحویل ۴ هزار لوازم خانگی به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال بود که از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای اهدا به سیل زدگان این استان همکاری داشتیم.

مدیر تعاون روستایی گلستان با اعلام اینکه توزیع میوه طرح تنظیم بازار شب عید و نوروز ۹۸ از ۲۶ اسفند سال گذشته آغاز و تا ۲۰ فروردین ماه سالجاری ادامه داشت تصریح کرد: میوه های تنظیم بازار به نحو مطلوبی تامین و ذخیره سازی و با قیمت مناسب ؛ سیب درختی با قیمت ۶ هزار و ۶۰۰ تومان و پرتقال به قیمت ۳ هزار و ۴۰۰ تومان از طریق غرف شهری و روستایی به هموطنان گلستانی عرضه شد.

مهندس کوچکی با یادآوری اینکه در سال زراعی ۹۷ ( ۱۴۴ هزار تن گندم، ۲۵ هزار تن جو ، ۸ هزار و ۷۰۰ تن سیب زمینی و ۸۴ هزار تن کلزا) خریداری شده است، گفت: در این میان ۲۷۰۰۰ تن کود در بین کشاورزان توزیع و قسمت اعظمی از بذور استان نیز توسط شبکه تعاون روستایی استان گلستان فرآوری شده است.
وی افزود: با کمک تعاون روستایی تشکل هایی شامل اتحادیه زنبورداران و شرکت های تعاونی زنبورداری در سطح استان و شهرستان ها نقش مهمی را در بهبود وضعیت تولید و معیشیت زنبورداران و اشتغال پایدار انجام شد.

مدیر تعاون روستایی گفت: در سال ۱۳۹۷ برای ۲۱ تعاونی تولید ۳۶ طرح آبی و خاکی با اعتباری بالغ بر ۶۴۰ میلیارد ریال اجرایی شد.

مدیر تعاون روستایی استان گلستان با اشاره بر قانون شرکت های سهامی زراعی و تعاونیهای تولید و تبدیل شرکت های تعاونی تولید به شرکت های سهامی زراعی، تصریح کرد: در این طرح مقرر است ۵ شرکت تعاونی تولید شادی مهر آق قلا، انصار گلستان، تنگلی، آق تقه و کرند به شرکت سهامی زراعی تبدیل شوند که تاکنون مقدمات تبدیل در این شرکت ها مهیا شده و در حال انجام می باشد.

روستایی گلستان 3 300x200 - ۶۰۰ میلیون به سیل زدگان استان کمک شد/خرید تضمینی محصولات کشاورزان گلستان +عکسکوچکی در ادامه افزود: در حوزه تشکل ها و نظام صنفی کشاورزی حدود ۱۳۹ هزار بهره بردار داریم که بیش از ۵۰ هزار نفر (۴۰ درصد) آن عضو نظام صنفی کشاورزی استان گلستان هستند.

مدیر تعاون روستای استان گلستان در خاتمه گفت: تهیه و توزیع انواع نهاده های کشاورزی مثل کود ۲۷ هزار تن در ۶ مرکز توزیع سطح استان توزیع شد و با توجه به نظارت دقیق واحدهای حسابرسی و آموزشی بر شبکه بزرگ تعاون روستایی در جهت فرهنگ سازی و آموزش به کشاورزان اجرا شده و از مجموع ۱۳۹ هزار نفر ۵۰ هزار و ۸۰۰ نفر در نظام صنفی عضو شده اند که ۳۰ هزار نفر از این تعداد نیز بیمه تامین اجتماعی داشته و به عنوان NGO زیر نظر سازمان تعاون روستایی فعالیت دارند.

گزارش از: یاشار نیازی

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۴۴

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52313

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک