3 300x176 - ۵ واقعیت جالب درباره دوقلوها که احتمالاً نمی‌دانستیدتورکمن نیوز: دوقلوها می‌توانند بسیار جذاب باشند. با اینکه نگهداری از دوقلوها گاهی بسیار دشوار است، برخی از والدین آرزو دارند فرزندانشان دوقلو باشند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  فرزندان دوقلو می توانند بسیار شیرین باشند، به ویژه اگر همسان باشند.

بیایید نگاهی داشته باشیم به ۵ راز دوقلوها:

سگها می‌توانند تفاوت بین دوقلوهای یکسان را درک کنند

در حالی که دوقلوها ممکن است ما انسان‌ها را گیج کنند اما سگها می توانند به سرعت اختلافات بین دوقلوهای یکسان را تشخیص دهند.در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۱ که در مجله PLOS One منتشر شده است مشخص شد سگها نه تنها تفاوتهای ظاهری بلکه بوی بدن دوقلوها را به سرعت تفکیک می کنند، حتی اگر عطر یکسان استفاده کرده باشند.

4 300x176 - ۵ واقعیت جالب درباره دوقلوها که احتمالاً نمی‌دانستید

دوقلوها به احتمال زیاد چپ دست هستند

چپ دست بودن دوقلوها مدتهاست که مورد مطالعه و بحث قرار گرفته است، اما اجماع عمومی این است که در حالی که حدود ۱۰ درصد از جمعیت جهان چپ دست هستند، این تعداد در بین دوقلوها بسیار بیشتر است. به عنوان مثال، در یک مطالعه که در سال ۲۰۰۹ در ژورنال Neuropsychologia منتشر شد، مشخص شد نرخ چپ دستی در دوقلوها (۸٫۱ درصد) بیشتر از دیگران است.

1 300x176 - ۵ واقعیت جالب درباره دوقلوها که احتمالاً نمی‌دانستید

برخی از دوقلوهای همسان “دوقلوهای آینه‌ای” هستند

طبق مقاله ای در سال ۲۰۱۲ در آمریکا انجام شد مشخص شد حدود ۲۵ درصد از دوقلوهای یکسان تصاویر آینه ای از یکدیگر هستند. این بدان معناست که برخی از خصوصیات جسمی آنها برابر اما مخالف است. برای مثال ممکن است یکی در سمت راست صورت خود خال داشته باشد و دیگری عین همین خال را در سمت چپ داشته باشد.

5 300x176 - ۵ واقعیت جالب درباره دوقلوها که احتمالاً نمی‌دانستید

آفریقا بالاترین میزان دوقلوها را دارد

براساس تحقیقات منتشرشده در سال ۲۰۱۱ در PLOS One، تعداد دوقلوها در آفریقای مرکزی بیشتر از سایر مناطق جهان است. در حالی که نرخ بین المللی تولد دوقلوها ۱۳٫۱ در هر ۱۰۰۰ تولد است، میانگین در آفریقا به ۱۸ در هر ۱۰۰۰ می‌رسد.‌

شهر‌ ایگبو اورا، نیجریه، از دیرباز به عنوان شهری با با بالاترین نرخ دوقلوها در نظر گرفته می شد، به طوری که بی بی سی با ۴۵ تا ۵۰ دوقلو برای هر ۱۰۰۰ تولد در آنجا در سالهای بین ۱۹۷۲ تا ۱۹۸۲ رکوردی جالب را مخابره کرد.

2 300x176 - ۵ واقعیت جالب درباره دوقلوها که احتمالاً نمی‌دانستید

مادران دوقلوها طولانی تر زندگی می‌کنند

در یک مطالعه گسترده در سال ۲۰۱۱، محققان در پایگاه داده جمعیت یوتا جستجو کردند و اطلاعات مربوط به مادران را از سال ۱۸۰۷ تا ۱۸۹۹ به دست آوردند. در مجموع ۴،۶۰۳ مادر دارای دوقلو و ۵۴۱۸۳ مادر تک نوزادی وجود داشتند. نتایج نشان داد كه مادران دوقلوها “مرگ و میر پایین تر، باروری بهتر و طول عمر بالاتر از همتایان خود با یک فرزند را داشتند.

6 300x176 - ۵ واقعیت جالب درباره دوقلوها که احتمالاً نمی‌دانستید

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۴۴

۱۱ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

66910

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک