به مناسبت هفته دولت

هفته دولت فرمانداری گنبد کاووساخبار گنبد کاووس – ترکمن نیوز – معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: ۵۱۹ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۲۶۷ میلیارد و ۹۹۲ میلیون تومان با اشتغال ۵۶۴ نفر اشتغالزایی در هفته دولت کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمنهای ایران،  عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع برنامه ها و پروژه های هفته دولت اظهار داشت: از تعداد ۵۱۹ پروژه هفته دولت, تعداد ۴۹۱ پروژه با اعتبار ۱۹۹ میلیارد و ۴۱۲ میلیون تومان افتتاح و به بهره‌برداری و ۲۸ پروزه با اعتبار ۶۸ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی افزود: تعداد پروژه‌های عمرانی و اقتصادی قابل افتتاح امسال هفته دولت نسبت به سال گذشته ۱۲۰ درصد و میزان اعتبارات این پروژه ها نسبت به سال گذشته ۱۶۸ درصد افزایش یافته است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با تاکید بر تمرکز امسال هفته دولت بر تکمیل پروژه های نیمه تمام, تصریح کرد: تعداد کل پروژه‌های کلنگ‌زنی نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد کاهش یافته و در حوزه اشتغال نیز نسبت به سال گذشته, ۵۹ درصد افزایش داشتیم.

وی با اشاره به پروژه‌های مهم قابل افتتاح در هفته دولت امسال یادآور شد: پروژه عصاره جلبلک انواع شامپو و کرم با اعتبار ۲ میلیارد و ۴۷۵ میلیون تومان, بهره‌برداری از ۲ سیلوی غلات با اعتبار ۶ میلیارد تومان, خرید کمباین و تراکتور با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان, گازرسانی به روستاهای فدوی و دوزالوم با اعتبار ۴ میلیارد تومان, بهره برداری ۲۰۰ واحد مسکونی با اعتبار ۴ میلیارد تومان, فاز نخست دهکده توریستی در جاده گنبدکاووس به اینچه برون با اعتبار یک میلیارد تومان, فاز نخست ایستگاه آتش نشانی با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از مهم‌ترین پروژه‌های هفته دولت است.

کریمی تاکید کرد: افتتاح پست برق ۴ گنبدکاووس یکی از پروژه‌های محوری هفته دولت بود که با توجه به سفر آقای اردکانیان, این پروژه افتتاح شد, که در چند فاز کار شده و در مجموع ۴۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ۲ پروژه را در حوزه کلنگ‌زنی مهم دانست و گفت: کلنگ‌زنی کارگاه شیرینی‌پزی با اعتبار ۳ میلیارد تومان و طرح همزمانی تولید آب و برق با روش خاص تولید آب و با روش انرژی خورشیدی برای تولید برق برای ۱۵ روستای مرزی و محروم گنبدکاووس از مهم ترین پروژه‌های کلنگ‌زنی است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس افزود: در سفر دیروز معاون توسعه روستایی رئیس جمهور قرار شد طرح تولید آب و برق همزمان در ۱۵ روستا به صورت پایلوت در گنبدکاووس با اعتبار حدود ۷۰ میلیارد تومان اجرا شود و با توجه به مشکلات آب و برق در بسیاری از روستاهای کشور, این طرح در استان سیستان و بلوچستان نیز اجرا شود.

هفته دولت فرمانداری گنبد کاووس

وی درباره جاده نفت اظهار داشت: مشکل اصلی جاده نفت که تاکنون مغفول مانده, این است که تا امسال بودجه و ردیف ملی برای آن در نظر گرفته نشده بود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس ادامه داد: امسال ۶ کیلومتر از مسیر این جاده توسط راه و شهرسازی زیرسازی و آسفالت آن توسط اداره کل پایانه‌ها انجام می‌شود و این مسیر شاهراه توسعه و راه ارتباطی گنبدکاووس به مرز اینچه‌برون است.

وی بیان داشت: برای این جاده ۵ میلیارد تومان از محل مبلغی که برای نمایندگان در نظر گرفته شده, نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته, ۴ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی, و ۳ میلیارد تومان هم برای ایجاد پل در این مسیر از محل اعتبارات تملک دارایی شهرستان که در مجموع حدود ۱۲ میلیارد تومان از چند حوزه اعتبار داده شده است.

کریمی در بخش برنامه‌های هفته دولت تصریح کرد: ۲۰۰ برنامه مختلف برای این هفته در نظر گرفته شده و اجرا می‌شود که تعدادی از آنها در جدول گنجانیده شده و انتظار می‌رود مردم حضور باشکوهی در این برنامه‌ها داشته باشند.

گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: Tasnimnews.com

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۹

۰۱ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

33528

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک