۴ نقطه برای اسکان اضطراری سیل‌زدگان گمیشان آماده شد‌گلستان-ترکمن نیوز-  رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت: باتوجه به ورود سیلاب به گمیشان چهار منطقه امن برای اسکان اضطراری مردم در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، دکتر علی‌اصغر پیوندی عصر امروز(دوشنبه ۵ فروردین) در بازدید از مناطق سیل‌زده استان گلستان اظهارداشت: ۱۰ شهر استان گلستان در سیلاب اخیر دچار حادثه و خسارت شد. بعضی از شهرها مانند گنبدکاووس از شرایط بهتری نسبت به آق‌قلا برخوردار است.

وی افزود: سطح آب در شهرستان آق‌قلا کمتر شده ولی متاسفانه این سیلاب به طرف گمیشان در حرکت است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: راه‌های مواصلاتی گمیشان و روستاهای اطراف مسدود است و امدادرسانی از طریق هوایی و توسط بالگرد در حال انجام است. اقلام موردنیاز و موادغذایی و امدادی از طریق بالگرد به گمیشان اعزام شده است.

وی بیان داشت: چهار منطقه امن در گمیشان برای اسکان اضطراری در نظر گرفته شده و خوشبختانه مردم نیز همکاری خوبی در تخلیه منازل دارند.

دکتر پیوندی گفت: تلاش می‌کنیم تا با لایروبی گرگان‌رود و هدایت سیلاب به طرف دریا کمترین خسارت را به گمیشان داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید در استان گلستان، انتظار می‌رود تا دو روز آینده آمادگی کامل در استان ادامه یابد تا سیلاب چند روز اخیر در استان تکرار نشود.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۴۴

۰۵ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49894

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک