کرونایی 300x188 - ۴۲ درصد دانش‌آموزان گنبدکاووس به مدرسه نمی‌روندترکمن نیوز: مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس، میانگین حضور دانش‌آموزان این شهرستان مرزی در کلاس درس را با توجه به شرایط کرونا حدود ۵۸ درصد اعلام کرد و گفت که تعداد دانش‌آموزان ساکن مناطق روستایی گنبد که به مدرسه نمی‌روند ۳۵ درصد است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  کمال الدین نظرنژاد در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: علاوه بر آن ۵۲ درصد دانش آموزان این شهرستان که عمده آنان روستایی هستند به سبب فراهم نبودن زیرساخت‌ها و مشکلات اقتصادی خانواده‌ها به شبکه شاد دسترسی ندارند.

وی ادامه داد: دانش آموزانی که دسترسی به شبکه شاد ندارند از طریق بسته‌های آموزشی در قالب درسنامه و لوح فشرده آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس، میزان حضور دانش آموزان سه مقطع ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوم مناطق روستایی این شهرستان در مدارس را به ترتیب، ۶۹، ۶۰ و ۶۶ درصد و میزان حضور دانش آموزان ساکن مناطق شهری را به ترتیب ۴۸، ۵۲ و ۴۷ درصد اعلام کرد و گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلای دانش آموزان و معلمان این شهرستان به کرونا گزارش نشده است.

کرونایی ۲ 300x188 - ۴۲ درصد دانش‌آموزان گنبدکاووس به مدرسه نمی‌روند

نظرنژاد افزود: کارشناسان شبکه بهداشت، مراقبان سلامت و راهبران آموزشی به صورت هفتگی با سرکشی از مدارس گنبدکاووس بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت دارند.

وی همچنین با اشاره به شروع طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی) از ابتدای مهرماه در مدارس گنبدکاووس گفت: تاکنون قد، وزن و شاخص توده بدنی ۳۰ درصد از جمعیت ۸۵ هزار نفری دانش آموزان این شهرستان به صورت حضوری و تلفنی مورد سنجش قرار گرفت.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۹

۱۶ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83947

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک