مدیرکل میراث فرهنگی گلستان:

مدیرکل میراث فرهنگی گلستاناخبار میراث فرهنگی- ترکمن نیوز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در ۲۹ آبان در گرگان و چهار آذر در گنبدکاووس جشنوراه اقوام آغاز می‌شود و ۴۰ بوم‌گردی در استان افتتاح خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از فارس، ابراهیم کریمی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان گلستان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: متأسفانه در چند سال گذشته از استان گلستان فقط تلقی معبر وجود داشت و میلیون‌ها مسافر در استان توقف نداشتند اما با پیگیری‌های بسیاری که اتفاق افتاد امروز گلستان به عنوان مقصد مسافران و گردشگران شناخته می شود و برای کشور حائز اهمیت است.

وی بیان کرد: امروز گردشگری به عنوان مطالبه همه مدیران در استان مدنظر است و نقطه امیدی برای توسعه حرکت به سمت توسعه گردشگری تلقی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان افزود: در نوزوز ۱۳۹۴ بالغ بر ۳۰۴ هزار مسافر در استان گلستان اقامت داشتند که این آمار در سال ۱۳۹۵، به بیش از یک میلیون نفر افزایش یافت.

کریمی گفت: گلستان پایتخت اکوتوریسم شناخته می‌شود در سال ۹۶، ۲۵ بوم گردی افتتاح شده است و در جشنواره اقوام ۴۰ پایگاه بوم‌گردی را افتتاح خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: در دهه فجر ۷۵ بوم گردی افتتاح می‌شود و تا پایان سال ۲۰۰ بوم گردی در استان ایجاد خواهیم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان با بیان اینکه امروز بوم گردی مقصد گردشگران خارجی شده، افزود: در سال‌های گذشته به مقبره خالد نبی(ع) در شهرستان کلاله که مقصد گردشگری کشورهای خارجی بود توجه نمی‌شد و در حوزه باستان شناسی که پنج سال متوقف بود بهترین موزه باستان شناسی در گرگان ایجاد شده است.

کریمی تاکید کرد: در بافت تاریخی گمیشان و شهر تاریخی جرجان اتفاق‌های خوبی افتاده در حالی که در گذشته به این پروژه های توجه نمی‌شد.

وی گفت: برج قابوس یک اثر جهانی در استان گلستان است و جنگل‌های هیرکانی و دیوار دفاعی گرگان آماده ثبت جهانی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان افزود: کمانچه ترکمن در کشورهای ترکمن به ثبت جهانی رسیده است و در حوزه پروژه‌های مهم و محوری در بخش خصوصی پروژه آرمان طبیعت که سال‌ها متوقف بود موانع آن برطرف شود و تله کابین گرگان و علی آبادکتول از پروژه های در دست اجرا است.

کریمی گفت: در ۲۹ آبان در گرگان و چهار آذر ذر گنبدکاووس جشنوراه اقوام آغاز می‌شود که در این جشنواره ۵۰ خبرنگار حضور خواهند داشت.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۵۳

۲۴ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

40237

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک