سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان:

۳ هزار شغل جدید در استان گلستان ایجاد می شودترکمن نیوز: سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان از ایجاد ۳ هزار شغل جدید استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد حمیدی در جلسه با رئیس ستاد فرمان امام (ره) استان گلستان به منظور اجرای طرح‌های اشتغال زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت در سال ۱۳۹۸، با بیان اینکه فرصت‌های جدید اشتغال با همکاری و مساعدت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) صورت می‌گیرد، اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی‌های این طرح، اجرای آن در مناطق روستایی و پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به هر متقاضیان است.

وی تصریح کرد: برای اجرای دقیق این طرح تسهیل گرانی برای راهنمایی و مشاوره با سرمایه‌گذار از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) آموزش داده می‌شود که همزمان کمک و راهنمایی لازم به متقاضیان ارائه خواهد شد تا شغل توجیه اقتصادی داشته باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: این طرح در سطح استان گلستان اجرا می‌شود و اولویت واگذاری در شهرهای سیل‌زده خواهد بود.

حمیدی خاطرنشان کرد: فرمانداری‌های استان یک کارشناس ویژه برای این طرح مشخص و با دفتر اقتصادی استانداری گلستان هماهنگ باشند.

وی اضافه کرد: برای کل استان نیاز به ۲۰ نفر تسهیلگری اقتصادی – اجتماعی دارای دانش و ویژگی‌های اولیه تسهیلگری داریم که علاقمند و واجدین شرایط می‌توانند با ورود به سامانه فراخوان آموزش تسهیلگران اقتصادی اجتماعی به نشانی http://www.trmcg.com ضمن آشنایی با شرایط نسبت به ثبت‌نام آن اقدام کنند.

گفتنی است پس از انجام بررسی‌های اولیه و کسب موفقیت در آزمون کتبی (آزمون عمومی شامل هوش، استعداد تحصیلی و آشنایی با رایانه، آزمون تخصصی و آزمون شخصیتی) و مصاحبه تخصصی، برای این افراد دوره آموزش تسهیلگری برگزار شده و پس از طی دوره‌های آموزشی و کسب موفقیت گواهینامه تسهیلگری اعطا خواهد شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۳۷

۲۲ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51217

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک