7989978 359 300x210 - ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغال گردشگری روستایی کشورگردشگری-ترکمن نیوز-رییس سازمان میراث فرهنگی کشور از اختصاص ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به بخش گردشگری روستایی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبر و تحلیلی ترکمن های ایران  دکتر علی اکبر مونسان در حاشیه بازدید از بافت تاریخی گرگان؛گفت:از این مبلغ ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان با نرخ ۶ درصد سهم ایجاد اشتغال در روستاها و بحث بوم گردی است که متقاضیان می توانند از آن بهره بگیرند.

 

وی اضافه کرد : بوم گردی یکی از ظرفیت های بسیار مطلوب گردشگری طبیعت کشور است که هم در ایجاد شغل در روستاها بسیار خوب عمل و هم کمبود امکانات را در بخش زیرساختی گردشگری کشور جبران می کند.

رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور ادامه داد : ما به دولت قول داده ایم تا سال هزار و ۴۰۰ بیش از ۲ هزار واحد بوم گردی جدید در کشور راه اندازی کنیم اما با اقبال عمومی که وجود دارد پیش بینی می کنیم بیش از نیمی از این تعداد امسال محقق شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش درباره ایجاد موزه های منطقه ای و روستایی کشور گفت : هم اکنون ۱۲ موزه روستایی و منطقه ای در کشور دست ساخت است که امسال اجرای سه موزه به پایان می رسد.

مونسان اضافه کرد : امیدواریم با تخصیص اعتبارات بتوانیم این موزه ها را تجهیز و زودتر راه اندازی کنیم

وی همچنین درباره دو موزه سهم استان گلستان گفت : یک موزه منطقه ای در گنبدکاوس شهر برج جهانی قابوس و یک موزه روستایی در شهر قرق و در دل جنگل های جلگه ای این شهر در دست احداث است که امسال با تخصیص اعتبار پیشرفت خواهند کرد.

دکتر علی اکبر مونسان از دیروز برای شرکت در مراسم بهره برداری طرح های میراث فرهنگی گلستان و همچنین حضور در مراسم تولد مختومقلی فراغی شاعر شهیر ترکمن مسلمان ایرانی به استان گلستان آمده است.

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان

لینک عضویت در کانال

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : عدنان زیتونلی
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۳

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک