مسلمانان چین 300x182 - ۲۳ کشور عضو سازمان ملل خواستار توقف سرکوب مسلمانان اویغور شدندتورکمن نیوز:  ۲۳ کشور عضو سازمان ملل متحد با امضای نامه‌ای از دولت چین خواستند تا به سرکوب مسلمانان ایغور پایان دهد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ از iqna؛ ۲۳ کشور عضو سازمان ملل متحد، پس از پایان کار کمیته حقوق بشر مجمع عمومی این سازمان، با امضای نامه‌ای از چین خواستند تا دست از سرکوب و اعمال فشار بر مسلمانان اویغور در منطقه سین کیانگ بردارد.

این کشورها همچنین با ابراز نگرانی از اقدامات چین علیه مسلمانان اویغور، از این دولت خواستند تا به حقوق بشر و تعهدات بین‌المللی احترام بگذارد.

میشل باشلیه، کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل در همین راستا از دولت چین خواست تا به او اجازه بازدید از سین‌کیانگ را بدهد.

یادآور می‌شود، چین از سال ۱۹۴۹ بر ایالت ترکستان شرقی که محل زندگی اقلیت مسلمان اویغور بود، سیطره پیدا کرده و نام این منطقه را «سین کیانگ» به معنای «مرزهای جدید» قرار داد. از سال ۲۰۰۹ این منطقه شاهد اقدامات خشونت‌آمیز و خونبار بوده است. بر اساس آمارهای رسمی، حدود ۲۰۰ نفر از اهالی آن به قتل رسیده‌اند. در حال حاضر، حدود ۱۰ میلیون مسلمان از اقلیت اویغور در منطقه سین کیانگ چین زندگی می‌کنند که در معرض تبعیض دینی و اقتصادی مقامات این کشور قرار دارند.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۴

۰۹ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64176

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک