گنبدی الکل 300x200 - ۲۱۲ بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی گلستان بستری هستندترکمن نیوز:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: در حال حاضر ۲۱۲ بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی استان گلستان بستری هستند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  عبدالرضا فاضل ظهر امروز (چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت) در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: در پیک شیوع ویروس کرونا نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ بیمار در مراکز درمانی استان بستری می شوند و در حال حاضر در کل بیمارستان ها ۲۱۲ بیمار حاد تنفسی بستری هستند.

وی ادامه داد: شیب نزولی بسیار خفیف در کاهش شیوع ویروس کرونا را در استان شاهد هستیم و با توجه به شرایطی که داریم احتمال می دهیم تا چهار ماه آینده کرونا در استان ادامه داشته باشد.

فاضل خاطرنشان کرد: نمی توانیم مدعی شویم که بتوانیم میزان بیماران کرونایی را در استان گلستان به صفر برسانیم و وضعیت سفید کرونا نیز در شهرستان ها بسیار شکننده است و برای مثال اگر در شهر گالیکش که هشت بیمار  بستری است این تعداد به ۹ بیمار برسد وضعیت آن از سفید به زرد تبدیل خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت: نمی توان با تغییر وضعیت شرایط زندگی مردم را مختل کنیم و باید بپذیریم که ممکن است این وضعیت ادامه پیدا کند و همه اماکن را نمی توانیم تعطیل کنیم.

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:shabestan

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۶

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75692

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک