۲۰ هکتار از اراضی جنگلی خلع ید شد گلستانتورکمن نیوز رئیس کل دادگستری گلستان از بازگشت ۲۰ هکتار از اراضی جنگلی استان به منابع طبیعی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهارداشت: در ادامه تلاش‌های دادگستری گلستان برای پیشگیری از زمین‌خواری؛  ۲۰ هکتار دیگر از اراضی منابع طبیعی حاشیه شهر گرگان، سنددار شد.

وی ادامه داد: این اسناد مربوط به زمین‌های حاشیه شهرک تالار گرگان (یکی از مناطقی که زمین قیمت بالایی دارد) است و ارزش آن‌ها میلیارد‌ها تومان برآورد می‌شود.

ها گفت: با صدور این سند به نام منابع طبیعی، همه اسنادی که به نام افراد در محدوده این اراضی صادر شده بود، تعیین تکلیف خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از صدور سند اراضی منابع طبیعی در شهرک تالار، کار بررسی نقشه‌های هوایی سایر اراضی منابع طبیعی و جانمایی این نقشه‌ها بر روی زمین، آغاز شده است تا پس از تهیه نقشه utm، اسناد این اراضی نیز به نام منابع طبیعی صادر شود.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود گفت: جانمایی نشدن و منطبق نبودن نقشه اراضی ملی بر روی نقشه های ثبت اسناد و املاک استان از علل دست اندازی به منابع طبیعی در استان و به ویژه در گرگان بود که برای جلوگیری از ادامه تجاوز به این اراضی، پارسال کمیته ویژه‌ای با حضور مسئولان منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد و املاک استان برای تهیه نقشه کاداستر تشکیل شد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۲

۱۶ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

56913

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک