۱۸ مدرسه در گنبدکاووس به بهره‌برداری می‌رسد آموزش و پرورش- ترکمن نیوز- مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس گفت: با ۵ میلیارد تومانی که اختصاص یافت ۱۸ مدرسه تا ابتدای مهرماه در این شهرستان تحویل آموزش و پرورش می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، فرج‌الله رزاقی اظهار کرد: از این تعداد ۱۲ پروژه در حال مقدمات اولیه و مذاکرات با خیرین بوده و ۲۶ پروژه از سال قبل و همچنین ۸ پروژه امسال آغاز می‌شود.

وی افزود: از ۱۵ میلیارد تومان اعتبارات تملک و دارایی شهرستان در سال گذشته، مبلغ ۵ میلیارد تومان آن تخصیص یافت و توانستیم ۱۸ مدرسه از ۲۶ مدرسه در حال اجرا را تا سال تحصیلی جاری آماده کنیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: در دوره متوسطه اول در کنار فعالیت‌های درسی، طرح ” ایران مهارت” برای دانش‌آموزان اجرا می‌شود که در گنبدکاووس حدود ۳ هزار نفر در این طرح شرکت کرده و این شهرستان در سامانه فنی و حرفه‌ای کشور در حوزه این طرح، بالاترین آمار شرکت‌کنندگان را دارد.

وی تاکید کرد: در کنار این طرح، با همکاری مرکز فنی و حرفه‌ای، طرح ” هر مدرسه، یک مهارت” در مدارس اجرا می‌شود و هر دانش‌آموز بنابر استعدادها و علایق خود یک مهارت را آموزش می‌بیند.

رزاقی اظهارداشت: در سال تحصیلی جاری بالغ بر ۷۵ هزار نفر دانش‌آموز مشغول به تحصیل خواهند شد که با رشد جمعیت دانش‌آموزی ۱۰ درصدی مواجه هستیم که از این تعداد ۸ هزار نفر در مقطع پیش دبستانی هستند و ۳ هزار و ۹۰۰ معلم شاغل نیز با آموزش و پرورش همکاری خواهند داشت.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس افزود: کلیه معلمان تا ۲۰ مردادماه امسال دارای ابلاغ انشایی و سازماندهی خواهند شد. مدارس، پایه و کلاس‌ها مشخص شده و مابقی نیروها نیز از طریق تربیت معلم و ماده ۲۸ تامین خواهد شد.

دغدغه امسال تغییر اساسی کتاب‌های پایه دوازدهم است

رزاقی با اشاره دغدغه سال جاری تحصیلی، نونگاشت بودن کتاب‌های پایه دوازدهم و عدم اطلاع از کیفیت و کمیت خانواده‌ها، دانش‌آموز، معلم و مدیر از این کتاب‌ها تصریح کرد: خانواده‌ها باید توجه بیشتری داشته باشند زیرا کتاب‌های پایه دوازدهم تغییر و نو نگاشته شده و هیچ یک از دانش‌آموزان، معلمین، مدیران و خانواده‌ها از کیفیت و کمیت آن بی‌اطلاع هستند و نیاز است تا در فرصت باقیمانده تا آغاز سال تحصیلی جاری، دانش‌آموزان دروس پایه ۱۰ و ۱۱ را خوب مطالعه کنند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه میانگین معدل پایه ۱۰، ۱۱ و ۱۲ در کنکور تعیین کننده است، بنابراین لازم است دانش‌آموزان با مطالعه کامل وارد پایه ۱۲ شوند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس افزود: برای توانمندسازی مدیران و معلمان و آموزش آنها برای تدریس پایه دوازدهم، فردا کارگاه آموزشی در شرق گلستان به میزبانی گنبدکاووس با حضور مدیرکل آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: کفپوش کردن ۲ سالن با همکاری حوزه پرورشی و تربیتی با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان و نصب چمن مصنوعی در مجتمع تختی با اعتبار ۱۱۰ میلیون تومان، فردا با حضور مدیرکل آموزش و پرورش به بهره‌برداری می‌رسد.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: tasnimnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۳

۱۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30907

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک