۱۸ مدرسه در آق‌قلا و گمیشان باید تخریب و نوسازی شود/ نیازمند کمک خیران مدرسه‌ساز هستیمگلستان-ترکمن نیوز-  وزیر آموزش و پرورش گفت: برای مدارس آسیب‌دیده از سیل کمک سرانه جدایی را در نظر خواهیم گرفت.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛سید محمد بطحایی در جمع مسئولان استان گلستان اظهار داشت: با روش‌های مختلف مانند تدارک ایاب و ذهاب، ایجاد شیفت‌های مخالف، بردن بچه‌ها به مدارس شبانه‌روزی و استفاده از کانکس دارای کاربری آموزشی به عنوان کلاس درس، مدارس مناطق سیل‌زده را راه‌اندازی می‌کنیم.

وی افزود: نخستین و مهم‌ترین دلیل سفرم به این منطقه عرض تشکر از همه مقامات استانی و به ویژه همکاران خود در آموزش و پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و دیگر دستگاه‌هایی است که همراه با مردم همه تلاش خودشان را برای کاهش رنج و درد ناشی از بلای طبیعی که مردم دچار آن شدند، انجام دادند.

یطحائی ادامه داد: در هیئت دولت گفتم که آموزش و پرورش در کنار مردم کمک می‌کند و تا آنجا که امکانات دارد رنج و سختی مردم را کاهش دهد. آموزش و پرورش بحران ایجاد شده را مسئله خود دانست و خود را جدای از مردم فرض نکرد.

وی گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم برای جبران لطمات روحی و روانی دانش‌آموزان فعالیت های ارزنده‌ای را انجام داد که ضرورت دارد این اقدامات همچنان پیگیری شود و امدادهای فرهنگی و مشاوره‌ای با جدیت دنبال شود.

بطحایی با اشاره به آسیب‌های وارده به مدارس گفت: مانند همیشه نیازمند کمک خیران مدرسه‌ساز برای جبران خسارت‌های وارده به مدارس هستیم.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد تا هر چه سریع‌تر اسامی همکارانی که در مناطق سیل‌زده آق‌قلا، گمیشان و گنبدکاووس دچار آسیب شده‌اند، استخراج شود تا هر آنچه که در توان ما است و می‌توانیم به آنها کمک کنیم تا سختی و آلام شان کاهش پیدا کند.

بطحائی افزود: برای مدارس آسیب‌دیده از سیل نیز کمک سرانه جدایی را در نظر خواهیم گرفت و همچنین ۱۸ مدرسه‌ای را که در شهرستان‌های آق قلا و گمیشان باید تخریب و نوسازی شوند حتما در اولویت قرار خواهیم داد و از سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس می‌خواهم که به سرعت نسبت به این کار اقدام کند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: از سازمان پژوهش برنامه‌ریزی و تالیف کتب درسی نیز می‌خواهم که در اسرع وقت کتاب‌ها و لوازم تحریر مورد نیاز بچه‌ها را در اختیار آن‌ها قرار دهند تا دانش‌آموزان در این زمینه کمبودی را حس نکنند.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۰

۱۴ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50695

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک