فرماندار ویژه گنبدکاووس در جلسه تخصصی بیماران خاص استان مطرح کرد :

dializ 3m 300x200 - ۱۷۱ بیمار دیالیزی در شهرستان گنبدکاووس شناسایی شده استاخبار گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس از شناسایی ۱۷۱ بیمار دیالیزی در این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به بیمارانی که در گنبدکاووس به عنوان بیمار خاص خدمات می‌گیرند, احتمال می‌رود بخشی از این بیماران از شهرهای شرق استان گلستان باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن،  عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در جلسه تخصصی بیماران خاص استان در فرمانداری ویژه گنبدکاووس اظهار داشت: در حال حاضر ۷۱ بیمار هموفیلی, ۱۶۰ بیمار ام اس, ۱۸۸ بیمار تالاسمی در شهرستان گنبدکاووس خدمات دریافت می‌کنند که از ۱۸۸ بیمار تالاسمی, ۳ بیمار از اتباع افاغنه هستند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس افزود: در بیمارستان شهید مطهری گنبدکاووس, روزانه ۶۰ بیمار در ۲۸ تخت دیالیز پذیرش می‌شوند که همه خدمات درمان رایگان و ۴ ساعت زمان نیاز است تا این بیماران خدمات درمانی را دریافت کنند.

کریمی تصریح کرد: موسسه خیریه حضرت رسول(ص), ماهانه ۸۰ هزار تومان برای هزینه ایاب و ذهاب به این بیماران کمک می‌کند, در این بیمارستان مشکل ارائه خدمات, عدم وجود اتاق انتظار برای بیماران و عدم آبدارخانه است.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس یادآور شد: در بیمارستان خاتم الانبیاء ۱۰ تخت دیالیزی وجود دارد و به صورت میانگین روزانه ۲۰ نفر پذیرش و خدمات دریافت می‌کنند که به علت دارا بودن دستگاه‌های جدید و اتاق انتظار این بیمارستان در شرایط مطلوب خدمات ارائه می‌دهد.

کریمی تاکید کرد: در بیمارستان پیامبر اعظم( ص)، ۸ تخت دیالیزی قرار دارد که ۳۵ بیمار دیالیزی را تحت پوشش خود قرار داده و در روزهای زوج به ۲۰ بیمار در ۳ شیفت و در روزهای فرد به ۱۴ بیمار در ۲ شیفت خدمات ارائه می‌دهد.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: ۷۲ بیمار هموفیلی, ۱۱۴ بیمار تالاسمی, ۱۶۰ بیمار ام اس از ۸ تخت بیمارستان طالقانی خدمات درمانی دریافت می کنند و در هر نوبت دهی, ۵ تا ۱۰ نفر, هر یک به مدت یک تا ۲ ساعت از خدمات درمانی بهره‌مند می‌شوند.

کریمی با گلایه از مدیران استانی اظهار کرد: انتظار داشتم از لحاظ وظیفه ذاتی و تکالیف اداری و همچنین از لحاظ اخلاقی و انسانی مدیران استانی در این جلسه که دغدغه مردم استان بود, شرکت می‌کردند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: مصوبه‌ای برای بانک‌ها خواهیم داشت تا به این خانواده‌ها که اغلب مشکل مالی دارند, تسهیلات با بهره کم پرداخت شود.

کریمی اظهار کرد: ما نباید انتظار داشته باشیم تا در یک جلسه و یا طی چند جلسه, پاسخگوی همه مشکلات باشیم و بتوانیم مشکلات را حل کنیم, بلکه باید از همه ظرقیت ها در کاهش مشکلات این بیماران در جهت کاهش دغدغه مردم انجام دهیم.

 

گردآوری: گروه خبر ترکمن نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۱۱

۰۳ مهر ۱۳۹۶

کد خبر :

3330

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک