۱۶۰ هزار دانش‎آموز گلستانی تحت پوشش طرح سلامت دهان و دندان قرار گرفتند

گلستان-ترکمن نیوز-مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان گفت: ۱۶۰ هزار دانش‎آموز گلستانی تحت پوشش طرح سلامت دهان و دندان قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران احسان گوهری‌راد ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران به آغاز هفته سلامت اشاره کرد و ‌اظهار داشت: با همت همه دستگاه‌های اجرایی استان گلستان در سال تحصیلی ۹۶-۹۷ توانستیم گام‌های خوبی را در حوزه سلامت در سطح مدارس استان برداریم.

وی تصریح کرد: اصلی‌ترین مسئله در حوزه سلامت دانش‎آموزان ترویج خود مقاومتی است و تلاش ما این است که در کلاس‌ها و آمورش‎های همگانی این مهم اتفاق بیفتد و شاهد کاهش درصد آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‎آموزان و توانمندی‎های آنها باشیم.

مدیر‌کل آموزش و پرورش استان گلستان ادامه داد: همه تلاش ما این است که با برنامه‎ها و کمک‌ نهادهای دیگر بتوانیم آموزش و پرورش و مدارس سالم و دانش آموزانی تندرست داشته باشیم.

وی به مشکلات راست‎ قامتی و کوتاهی قد دانش‎آموزان اشاره کرد و یادآور شد: آموزش‎های تخصصی و مراکز تخصصی در استان این مهم را دنبال می‎کنند و در تلاش هستیم که با این مشکلات در بین دانش‎آموزان گلستانی کم‎رنگ شود.

گوهری‎راد یادآور شد: سال گذشته نرخ پوششی دانش‌آموزان سلامت در بین دانش‎آموزان گلستانی ٥ درصد افزایش یافت و در حال حاضر ١٥ درصد کل دانش‌آموان این نرخ رسیده است.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان افزود: پوشش دانش‌آموزان سلامت نوجوانی ما در سطح استان نزدیک به یک‌هزار نفر است و همچنین توانستیم میزان پوشش سلامت دهان و دندان را در بین دانش‎آموزان گلستانی از ۱۵۴ هزار نفر به ۱۶۰ هزار نفر افزایش دهیم که این مهم با اولویت مدارس ابتدایی به ویژه‎ پایه‎های اول در نظر گرفته شد.

گوهری‎راد یادآور شد: در حوزه سلامت و طرح آهن‌یاری توانستیم ٤� درصد پوشش دانش‎آموزان گلستانی را به ٥� درصد برسانیم و این مهم به ویژه در بین دانش آموزان دختر رشد خوبی داشته است.

خبرگذاری تسنیم

https://t.me/ITNAnews

لینک عضویت در کانال

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۵:۳۷

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

16654

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک