۱۲۰۰ مدرسه خراسان شمالی با بخاری نفتی گرم می شود/ جمع آوری بخاری‌های نفتی ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارداخبار اجتماعی– ترکمن نیوز- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: یکهزار و ۲۰۰ کلاس درس در حدود ۴۰۰ مدرسه استان با بخاری نفتی گرم می شوند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، امین فلاح، اظهار کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده، برچیدن بخاری های نفتی از کلاس های درس استان دست کم ۱۰۰میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

فلاح افزود: با دستور استاندار، قرار است بخاری های نفتی از یکهزار و ۲۰۰ کلاس درس استان تا یک ماه آینده برچیده شود.

وی ادامه داد: در این خصوص استانداری تامین ۳۰ میلیارد ریال اعتبار را تعهد کرده و با رایزنی های انجام شده، ۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیز از منابع ملی به این طرح اختصاص می یابد.

وی گفت: بر این اساس یکهزار و ۲۰۰ دستگاه بخاری هرمتیک خریداری و جایگزین بخاری های نفتی مدارس استان می شود.

فلاح بخاری هرمتیک را از نظر صرفه جویی در مصرف سوخت و ایمنی، مناسب خواند و افزود: با برچیدن بخاری های نفتی از کلاس ها، طرح جمع آوری بخاری های گازی نیز به مرور اجرایی می شود.

به گفته مدیرکل نوسازی مدارس خراسان شمالی ۷ هزار و ۳ کلاس درس در استان وجود دارد که ۶۲ درصد کلاس‌ها با سیستم گرمایشی مرکزی، ۲۰ درصد با بخاری گازی و ۱۸ درصد با بخاری نفتی کاربراتوری گرم می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: جمع آوری بخاری‌های نفتی مدارس خراسان شمالی به ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در صورت تأمین اعتبار تا دهه فجر، تمام این بخاری‌ها از مدارس جمع آوری می‌شود.

۱۶۵ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

منبع: atraknews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۹

۱۹ دی ۱۳۹۷

کد خبر :

43360

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک