۱۱۱۸ نفر از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه استان جهت بیمه به تامین اجتماعی معرفی شدندتورکمن نیوز از آغاز سال ۸۳ تا پایان شش ماه اول سال جاری ۱۱۱۸ نفر از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برای عضویت در بیمه به تامین اجتماعی معرفی شدند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت: در استان گلستان ۱۲۵۱ نفر در حوزه ی سینما، نمایش، موسیقی، تجسمی، نویسندگی، خبرنگاری، قرآنی و .. عضو صندوق اعتباری هنری هستند که از این تعداد ۱۱۱۸ نفر تاکنون به بیمه تامین اجتماعی معرفی شده اند.

وی درباره خدمات صندوق اعتباری هنر، گفت: بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی، وام قرض الحسنه، برقراری طرح مستمری و طرح تکریم هنرمندان از جمله خدمات صندوق اعتباری هنر است.

کشمیری افزود: همچنین این صندوق به آن دسته از هنرمندانی که عضو صندوق هستند و نیاز به کمک جهت حضور در جشنواره های بین المللی را دارند، حمایت می کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه تمام هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران واجد شرایط می توانند عضو صندوق اعتباری هنر شوند، گفت: یکی از ملاک های عضویت افراد، استمرار فعالیت حرفه ای در رشته ی تخصصی خود است.

کشمیری درباره شرایط عمومی و مدارک مورد نیاز برای عضویت در صندوق،گفت: دریافت معرفی نامه از سوی معاونت تخصصی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ادارات کل استان ها، تکمیل فرم عضویت در تارنمای صندوق اعتباری هنر به نشانی www.honarcreadit.ir  تایید مدارک توسط صندوق اعتباری هنر و پرداخت حق عضویت از جمله شرایط عضویت در صندوق است.

این مدیر استانی تصریح کرد: فعالان قرآنی و مطبوعاتی افزون بر شرایط آیین نامه عضویت صندوق اعتباری هنر، باید شرایط لازم و ضروری درج شده در معاونت قرآن و عترت و معاونت امور مطبوعاتی را دارا باشند.

یادآوری می شود سهم پرداختی بیمه هنرمندان ۱۸ درصد قرارداد سازمان تامین اجتماعی است.

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۸

۲۸ مهر ۱۳۹۸

کد خبر :

63614

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک