۱۰ هکتار از اراضی ملی نوار مرزی گلستان برای توسعه گردشگری واگذار می‌شود تورکمن نیوز فرمانده مراوه‌تپه گفت: با واگذاری ۱۰ هکتار از اراضی ملی در منطقه مرزی گلیداغ این شهرستان برای توسعه گردشگری موافقت شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛امانگلدی ضمیر امروز در حاشیه جلسه شورای اداری این شهرستان در گفتگو با تسنیم اظهارداشت: شهر گلیداغ از ظرفیت‌های خوبی برای توسعه گردشگری برخوردار است. در روزهای گذشته موافقت واگذاری ۱۰ هکتار از اراضی ملی در این منطقه مرزی برای اجرای طرح‌های گردشگری و بوم‌گردی گرفته شد که اقدامات قانونی آن در حال انجام است.

وی درباره تأمین آب شرب شهر مرزی گلیداغ بیان داشت: ایجاد شبکه آبرسانی در این شهر یکی از برنامه‌های اولویت‌دار است که بنا شده تا در هفته دولت امسال این پروژه به بهره‌برداری برسد.

فرماندار مراوه‌تپه به توسعه شهر گلیداغ اشاره کرد و گفت: شهرداری گلیداغ در زمینه ماشین‌آلات با مشکلاتی مواجه است که بخشی از اعتبارات تملک دارایی را برای کمک به این شهرداری اختصاص خواهیم داد.

وی افزود: توسعه شهری و توانمند کردن مردم برای تثبیت جمعیت در مناطق مرزی استان از برنامه‌های دولت است و در شهرستان نیز مدیران باید اهتمام جدی به این موضوعات داشته باشند.

ضمیر با اشاره به اجرای ۱۲ هزار مترمربع آسفالت در معابر و خیابان‌های گلیداغ بیان داشت: هنوز مشکلاتی در زمینه خدمات شهری، آب، برق، گاز، مخابرات و غیره در شهر مرزی گلیداغ وجود دارد که در حال برنامه‌ریزی برای برطرف کردن آنها هستیم.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۱۸

۰۲ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58093

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک