مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گلستان:

۱۰۰۰رأس دام توسط ستاد اجرایی فرمان امام بین سیل زدگان گلستانی توزیع می‌شودتورکمن نیوز مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در گلستان گفت: در مراسمی با حضور مسئولان کشوری و استانی هزار رأس دام بین سیل زدگان گلستانی توزیع می شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از مهر، محمدمهدی سلمان زاده اظهار کرد: زمانی که سیل در گلستان اتفاق افتاد، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کمک های خود در زمینه های مختلف مانند امداد و نجات (توزیع اقلامی مانند بیل، چکمه، کیسه و غیره) را شروع کرد.

وی افزود: ۱۱ مرکز اسکان اضطراری در بندرترکمن و سه مرکز در گمیشان را شکل دادیم تا مردمان آق قلا و گمیشان را به منطقه امن هدایت کنیم.

سلمان زاده اضافه کرد: همچنین در زمان سیل دو آشپزخانه (در بندرترکمن و گمیشان) راه اندازی کرده و پخت روزانه هفت هزار غذای گرم و صبحانه در دستور کار قرار داشت.

وی بیان کرد: در مراکز اسکان، خانه های مهربانی (مختص کودکان) و اقدامات فرهنگی (مختص بانوان) انجام گرفت تا با کارهای روانشناسی آسیب های سیل را کم کنیم.

سلمان زاده گفت: بعد از فروکش کردن سیل مرحله دوم امدادرسانی که شامل لجن کشی و گل روبی و لایروبی، شستشو منازل و غیره بود توسط ۱۰ گروه جهادی انجام شد.

وی اظهار کرد: ریاست ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) در سفری که به گلستان داشت قول داد سه کار اساسی شامل توزیع چهار هزار بسته لوازم خانگی، توزیع چهار رأس دام سبک و اشتغال سه هزار نفری را انجام دهد.

سلمان زاده ادامه داد: اولین محموله لوازم خانگی که شامل هزار بسته لوازم خانگی بود به صورت نمادین بین سیل زدگان توزیع شد و به تدریج بقیه هم مقطع به مقطع برابر لیست استانداری تقسیم می شود.

وی تصریح کرد: همچنین مقرر شده بود که چهار هزار رأس دام سبک بین سیل زدگان توزیع شود که امروز (یکشنبه) اولین محموله خریداری شده که شامل هزار رأس دام است بین عشایر توزیع خواهد شد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) در گلستان بیان کرد: این توزیع طی مراسمی با حضور مسئولان کشوری (قائم مقام رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانی (استاندار و مدیران کل) انجام می شود و براساس لیست دام تلف شده مورد تأیید دامپزشکی دام ها توزیع خواهد شد.

سلمان زاده با اشاره به این که سقف تعداد دام اهدایی هم ۱۴ رأس است، ادامه داد: برنامه دیگر ستاد که اشتغال سه هزار نفری است هم در دست بررسی کارشناسان برکت بوده تا با استفاده ظرفیت ها و توانمندی های موجود اقدامات لازم صورت بگیرد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۸

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52317

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک