یک شرکت تعاونی فرآوری شیر شتر در آق قلا تشکیل می شودکشاورزی ودامپروری- ترکمن نیوز- مدیر جهادکشاورزی شهرستان آق قلا گفت: امسال یک شرکت تعاونی در زمینه پرورش شتر و فرآوری شیر شتر در شهرستان آق قلا تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، علی اکبر عرب احمدی اظهار کرد: در آق قلا ۳۵۰۰ نفر شتر وجود دارد که با تولید گوشت، شیر و دوغ آن کمک زیادی به اشتغال شهرستان می شود.

وی افزود: امسال یک شرکت تعاونی را در سطح شهرستان فعال و تسهیلات کم بهره از محل توسعه روستایی برای آن در نظر گرفتیم. این شرکت در زمینه پرورش و فرآوری شتر فعالیت خواهد کرد.

عرب احمدی تصریح کرد: در حال حاضر شیر و دوغ شتر با قیمت بسیار کم از مردم منطقه خریداری می شود و در استان های دیگر کشور با قیمت چند برابر به فروش می رسد. با تشکیل این تعاونی هم اشتغال زایی صورت می گیرد و هم فروش شیر و دوغ شتر ساماندهی می شود.

مدیر جهادکشاورزی آق قلا در ادامه گفت: ۴۷ فارم مرغداری فعال و مکانیزه با میزان تولید ۳ میلیون قطعه در هر دوره در این شهرستان وجود دارد که از این نظر رتبه دوم استان را داریم.

وی با اشاره به اینکه آق قلا رتبه دوم تولید گوشت دام سبک را در استان داراست، تصریح کرد: ۱۲ هزار راس گوسفند در سطح شهرستان وجود دارد که ۹۰ درصد آنها به صورت سنتی اداره می شوند.

عرب احمدی با بیان اینکه این شهرستان در تولید شیر گاو نیز رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است، افزود: ۴۷۳۲ راس دام سنگین در این شهرستان داریم که هم به جهت تولید شیر و هم تولید گوشت مورد استفاده قرار می گیرند.

مدیر جهادکشاورزی آق قلا خاطرنشان کرد: سه کشتارگاه بزرگ صنعتی طیور و تنها کشتارگاه صنعتی دام سبک و سنگین استان در این شهرستان فعال است.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع:isna.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۳

۱۱ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30537

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک