نماینده مردم گنبد کاووس:

یک سوم مردم گلستان در فقر مطلق به سر می‌برنداخبار استانی- تورکمن نیوز- نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمار چند سال اخیر یک سوم مردم استان گلستان در فقر مطلق به سر می‌برند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ قرجه طیار در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی استان گلستان که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، اظهار کرد: طبق آماری که در سال ۹۵ ارائه شد حدود یک سوم مردم گلستان در فقر مطلق به سر می‌برند که سومین استان کشور از لحاظ فقر مطلق هستیم.

وی افزود: در بودجه سال ۹۸ هم اعتبار خوبی برای گلستان در نظر گرفته نشده و در مکان هفدهم کشور قرار داریم که امیدواریم در سال‌های بعد جبران و وضعیت اقتصادی استان بهتر شود.

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تسریع و تسهیل واردات گمرکی ضروری است، گفت: در بخش واردات گمرکی سخت گیری‌های بی موردی انجام می‌شود که باید رفع شده و به اقتصاد کمک کنیم.

طیار تصریح کرد: با توجه به پروژه راه آهن گلستان و ارتباط با کشورهای آسیای میانه باید وزیر امور اقتصادی و دارایی دستوری صادر کند تا شاهد تسهیل و تسریع واردات و صادرات باشیم.

قرجه طیار با اشاره به مشکلات راه‌آهن اینچه‌برون اظهارکرد: باسکولی در راه‌آهن اینچه‌برون ایجاد شده که فاصله آن با گمرک کمتر از ۵۰۰ متر است اما تاجرانی که بار می‌آورند، نمی‌توانند از باسکول راه‌آهن استفاده کنند.

وی افزود: گلستان جزو استان‌های بسیار امن به شمار می‌رود و خواسته ما این است مقداری در خصوص مراودات گمرکی تسهیل شود، مردم ما نسبت به سخت‌گیری‌های بی‌مورد گمرک در خصوص صادرات چمدانی گله‌مند هستند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: دوسوم مساحت استان گلستان بیابانی است و با وجود کارها و تلاش‌هایی که شده جمعیت زیادی از مردم استان در فقر مطلق به سر می‌برند

وی ادامه داد: با این حال در بودجه ۹۸ هم سازمان برنامه و بودجه اعتبارات خوبی را به استان اختصاص نداده و از این حیث گلستان در رتبه هفدهم قراردارد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۱۷

۲۱ بهمن ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک