یک‎هزار و 500 کشاورز خسارت‎دیده از سیل از کمک بلاعوض بهره‎مند می‎شوندتورکمن نیوز: سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: یک‎هزار و ۵۰۰ پرونده کشاورزان خسارت‎دیده از سیل در مرحله دوم کارگروه استانی از کمک بلاعوض سیل فروردین ۹۷ بهره‎مند می‎شوند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ محمد حمیدی اظهار کرد: این میزان پرونده برای ۵ هزار و ۲۲۹ هکتار اراضی خسارت‎دیده از سیل است که جمعا ۲۳۹ میلیارد و ۳۵۹ میلیون ریال دچار خسارت شدند و در راستای مصوبه هیات محترم دولت در حمایت از واحدهای خسارت‎دیده از سیل و جبران بخشی از آسیب‎های وارد شده، این کارگروه مبلغ ۱۱۹ میلیارد و ۳۵۴ میلیون ریال کمک بلاعوض به این تعداد پرونده مصوب کرده است.

وی تصریح کرد: بیشترین پرونده‎های تشکیل شده «مرحله دوم کارگروه استانی پرداخت کمک بلاعوض سیل فروردین ۹۸» مربوط به شهرستان‎های گمیشان با ۵۹۴ پرونده، کردکوی با ۳۵۵ پرونده و گنبدکاووس با ۱۳۵ پرونده بوده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان افزود: از نظر مساحت اراضی کشاورزی نیز شهرستان‎های گمیشان با ۲ هزار و ۹۷۵ هکتار، کردکوی با ۸۱۳ هکتار و بندرترکمن نیز با ۵۲۵ هکتار بیشترین حجم این پرونده‎های خسارت‎دیده را تشکیل می‎دهند.

وی یادآور شد: از نظر میزان پرداختی نیز شهرستان‎های گمیشان با ۸۵ میلیارد و ۴۸ میلیون ریال، گنبدکاووس با ۱۴ میلیارد و ۱۵۶ میلیون ریال بیشترین میزان ریالی دریافتی کمک‎های بلاعوض از مجموع پرونده‎های مصوب شده مرحله دوم کارگروه استانی را به خود اختصاص دادند.

گفتنی است از یک‎هزار و ۵۰۰ پرونده مصوب شده هشت مورد مربوط به آبزی‎پروری، ۱۵ مورد دام و ۱۱ مورد مرغ‎گوشتی است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان با اشاره به آمار و اطلاعات مرحله پرداخت کمک‎های بلاعوض به خسارت‎دیدگان بخش کشاورزی سیل ۹۸ گفت: پیش از این مبلغ ۲۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به حساب کشاورزانی که اراضی کشاورزی آنها از سیل اخیر خسارت‌دیدند، واریز شد.

حمیدی اظهار کرد: این میزان غرامت مربوط به ۳۳۴ پرونده کشاورزان شهرستان‌های آق‌قلا، گمیشان و گنبدکاووس بوده که ۱۰۰ درصد محصول کشاورزی‌شان دچار خسارت شد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین پرونده مربوط به شهرستان گمیشان است، تصریح کرد: ۲۶۱ پرونده مربوط به اراضی کشاورزی گمیشان، ۵۱ پرونده مربوط به کشاورزان گنبدی و ۲۲ پرونده مربوط به کشاورزان شهرستان آق‌قلا است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گلستان گفت: در مرحله اول طبق مصوبه کارگروه پرداخت غرامت سیل به بخش کشاورزان، پرونده‌های کشاورزان سه شهرستان استان (گمیشان، آق‌قلا و گنبدکاووس) که بیشترین خسارت را دیدند تصویب و غرامت به حساب خسارت‌دیدگان واریز شد.

حمیدی با تاکید بر اینکه تمام تلاش مدیران استانی و اعضای این کارگروه بر این است که وعده‌های دولت در حمایت از سیل‌زدگان محقق شود، خاطرنشان کرد: کشاورزان گلستانی اطمینان داشته باشند که اعتبارات اختصاص‎یافته دولت برای پرداخت غرامت با سرعت و نهایت دقت به حساب آنها واریز خواهد شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۰

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

53752

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک