یکی از سفارشات مهم خداوند تکریم و خدمت به والدین استگنبدکاووس-ترکمن نیوز- امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: یکی از سفارشات مهم اخلاقی و اجتماعی خداوند به انسان ها در آیات قرآن و نیز دراحادیث متعدد پیامبر(ص) تکریم و خدمت به والدین است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛  حاج آخوند عبدالباسط نوریزاد در سخنان پیش از خطبه نماز عبادی جمعه افزود: بزرگترین گناه کبیره شرک نسبت به خداوند و خطیرترین گناهان بی احترامی نسبت به پدر و مادر است.

وی ادامه داد: متاسفانه امروزه بی حرمتی نسبت به والدین از سوی اولاد ناصالح رو به افزایش است و پدران و مادران نسبت به بد اخلاقی ها و بد رفتاری های فرزندانشان به شدت شاکی اند.
آخوند نوری زاد گفت: خداوند متعال دعای سه شخص؛ مظلوم، مسافر و والدین را حتما قبول می کند و بدانید که موفقیت و سربلندی شما جوانان درگرو دعاهای خیر پدران و مادران و نیز رضایت الله متعال است.

وی افزود: ازدواج هم نباید موجب فاصله گرفتن والدین با فرزندانشان شود، بلکه جوانان سعی کنند صله رحم را به جا آورده و پدر و مادر سالمند خود را بیشترحمایت کنند.

وی ادامه داد: اختلافات متداول بین عروس، مادر و خواهران همیشه بوده و خواهد بود، سعی کنید با تدبر، صبر و شکیبایی بر مشکلات غالب شوید و نگذارید اینگونه اختلافات موجب بی حرمتی نسبت به والدین گردد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: آرزو می کنم خداوند به شما جوانان توفیق بدهد تا بتوانید در خدمت والدین تان باشید و برای آنان که درگذشته اند هر روز دعای خیر کنید.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۵

۰۳ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46186

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک