رئیس نهضت سوادآموزی گنبدکاووس:

گنبد کاووس رتبه برتر سوادآموزی را در کشور کسب کردگنبد کاووس– ترکمن نیوز- رئیس نهضت سوادآموزی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه برای ریشه‌کن کردن بیسوادی در شهرستان همه مدیران باید با ما همکاری کنند، گفت: رتبه برتر سوادآموزی کشور در سال گذشته به دلیل همین همکاری‌ها و تلاش مدیران بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، نهضت سوادآموزی یکی از ابتکارات بزرگ و تاریخی جمهوری اسلامی و امام راحل عظیم‌الشان است که از ابتدای انقلاب جهت‌گیری مسیر کشور را به سوی علم آموزی و توسعه و ترویج فرهنگ مبارزه با بیسوادی سوق داد.

اداره نهضت سوادآموزی شهرستان گنبدکاووس نیز که در سالهای اخیر توانسته اقدامات بسیار خوبی را در رفع بیسوادی به ویژه در روستاها و مناطق محروم شهرستان به اجرا درآورد امروز به الگویی برای همه شهرستان‌های کشور تبدیل شده است.

به همین منظور جلسه‌ای با حضور مدیران ارشد شهرستان گنبدکاووس و مسئولان اداره نهضت سوادآموزی در این شهرستان برگزار شد تا ضمن بررسی عوامل موفقیت این اداره موانع پیشرفت و حرکت پرشتاب شهرستان برای ریشه‌کن کردن بیسوادی مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد.

رئیس اداره نهضت سوادآموزی شهرستان گنبدکاووس در این جلسه با اشاره به اینکه در سال ۱۳۹۶ در مجموع ۸۴۸ نفر از شهروندان در نهضت سوادآموزی ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: در نهایت بالغ بر ۵۳ درصد از این افراد در آزمون‌ها قبول شده و موفق به اخذ مدارج مربوطه شده‌اند.

شیری‌قابوس با بیان اینکه در حوزه تحکیم سوادآموزی نیز تعداد ۳۰۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند، افزود: از این تعداد بالغ بر ۲۵۲ نفر که تقریبا ۸۴ درصد کل ثبت‌نام کنندگان را تشکیل می‌دهند موفق به قبولی در آزمون مربوطه شده‌اند که حد نصاب بسیار خوب و قابل قبولی است.

وی با بیان اینکه در حوزه سوادآموزی اتباع بیگانه که اغلب آنها را برادران و خواهران افغان تشکیل می‌دهند نیز فعالیت اداره نهضت سوادآموزی گنبدکاووس بسیار خوب بوده است، خاطرنشان کرد: تعداد ۱۵۰ نفر از اتباع بیگانه در دوره‌های نهضت سوادآموزی ثبت‌نام کرده‌اند که ۶۶ درصد آنها یعنی تعداد ۱۰۰ نفر موفق به قبولی در آزمون‌ها شده‌اند.

رئیس اداره نهضت سوادآموزی شهرستان گنبدکاووس از ثبت‌نام ۴۵۸ نفر در دوره‌های انتقال رایانه در این اداره خبر داد و گفت: از این میان ۲۳۵ نفر در دوره‌های مذکور قبول شده‌اند که ۵۱ درصد شرکت‌کنندگان را تشکیل می‌دهد.

شیری‌قابوس با اشاره به اینکه در سال گذشته اداره نهضت سوادآموزی شهرستان گنبدکاووس در سال گذشته رتبه برتر کشوری را در حوزه عملکرد مثبت سوادآموزی از آن خود کرده است، ادامه داد: در سال جاری نیز تلاش کرده‌ایم ضمن تداوم تلاش‌ها برای تکرار موفقیت‌ها حجم ثبت‌نام را نیز افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه در سال جاری آمار ثبت‌نام را از ۸۱۵ نفر سال گذشته به یک هزار و ۲۱۵ نفر افزایش داده‌ایم، تصریح کرد: در سال جاری کتاب مخصوصی را به صورت ویژه برای سوادآموزی کشاورزان در حوزه آموزش‌های ابتدایی ارائه خواهیم کرد که می‌تواند بسیار مفید و مبتکرانه باشد.

رئیس اداره نهضت سوادآموزی شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه اولویت سال جاری این اداره توجه به جذب نوجوانان و جوانان ۱۰ تا ۲۰ سال و به عبارتی ترک تحصیل کرده‌هاست، اضافه کرد: تلاش ما این است که با توجه به حجم بالای ترک تحصیل در مناطق آسیب‌پذیر به ویژه در منطقه هدف «طرح شهید شوشتری» تمرکز خود را بر این منطقه بگذاریم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این نشست ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد اداره نهضت سوادآموزی در سال گذشته، تاکید کرد: بنده از تلاش همه همکاران عزیزمان در اداره نهضت سوادآموزی تقدیر و تشکر کرده و معتقد هستم این اداره یکی از افتخارات ما در شهرستان است.

عبدالقدیر کریمی با تاکید بر اینکه با هماهنگی و همکاری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس اقدامات لازم را برای همراهی بهورزان روستاها با اداره نهضت سوادآموزی انجام خواهیم داد، افزود: همه مسوولان باید در راستای ریشه‌کن کردن بیسوادی در گنبدکاووس با اداره نهضت سوادآموزی همکاری کنند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع:farsnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۴۳

۱۵ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31130

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک