فرج الله رزاقیاخبار گنبد کاووستورکمن نیوز معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس درشرق استان گلستان از برگزاری همایش آموزشی مدیران هنرستان های کشاورزی سراسر کشور به میزبانی این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران،  به نقل از ایرنا، فرج الله رزاقی روز شنبه درنشست خبری اظهار داشت: این همایش آموزشی روزهای ۲۳ و ۲۴ آبان، چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری باحضور ۱۳۵ نفر از مدیران هنرستان های کشاورزی سراسر کشور در گنبدکاووس برگزار می شود.
وی تصریح کرد: دراین همایش که معاون آموزش متوسطه و مدیران کل فنی و حرفه ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش و نیز برخی مدیران استان گلستان حضور خواهند داشت، علاوه بر تبیین رویکردهای وزارتخانه در حوزه هنرستان های کشاورزی، فنی و حرفه ای و کار و دانش، دوره آموزشی ضمن خدمت ۱۶ ساعته نیز برای شرکت کنندگان برگزار می شود.
وی اضافه کرد: این همایش آموزشی در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و با هدف تقویت روحیه کارآفرینی، تولید و اشتغال در هنرستان های کشاورزی برگزار می شود.
رزاقی با بیان اینکه هنرستان های کشاورزی بایستی نماد و محور تولید باشند، گفت: براین اساس مدیران این مراکز آموزشی علاوه بر تبادل تجربیات و دستیابی به درک و فهم مشترک درخصوص نحوه کاشت، داشت، برداشت و تولید بیشتر باید نسبت به توانمند ساختن دانش آموزان درحوزه عمل تلاش نمایند.
مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، بازدید از هنرستان کشاورزی شهید رجایی و برخی مراکز تاریخی شهرستان از جمله برج قابوس و موزه فرش این شهرستان را از دیگر برنامه های جانبی همایش دو روزه مدیران هنرستان های کشاورزی سراسر کشور در گنبدکاووس برشمرد.
به گفته رزاقی، این همایش برای نخستین بار در استان گلستان به میزبانی گنبدکاووس برگزار می شود.
هم اکنون در شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس که از قطب های کشاورزی گلستان و کشور است، دو هنرستان کشاورزی پسرانه در رشته های زنبورداری، دامداری، باغبانی و ادوات کشاورزی و دخترانه در رشته گیاهان دارویی وجود دارد.

گروه خبری ترکمن نیوز

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۲۹

۱۹ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39808

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک