گنبدکاووس شهر جهانی فرش می شودتورکمن نیوز معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: گنبدکاووس به شهر جهانی فرش تبدیل می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛    ابراهیم کریمی چهارشنبه در کارگروه فرش استان اظهار کرد: معضلی به نام فروش در گلستان وجود دارد که یکی از موضوعاتی که میتواند آن را حل کند، ایجاد شهر جهانی فرش در گنبدکاووس است.

وی افزود: شهرجهانی به تصویب رسیده و پرونده آن آماده است که اگر با معاون وزیر رایزنی صورت گیرد، این کار سریعتر انجام خواهد شد.

کریمی ادامه داد: در شهر گنبدکاووس نمادهایی از فرش ترکمن ایجاد شده است، اگر زیرساخت آماده شده و شهر جهانی ایجاد شود، بسیاری از گردشگران که به ایران سفر میکنند برای خرید فرش به این شهر خواهند آمد.

وی گفت: بازارچه تلفیقی فرش و صنایع دستی هم میتواند مشکلات فروش فرش را تا حدودی برطرف کند.

کریمی با تأکید بر شناساندن فرش ترکمن به دنیا، گفت:اگر تبلیغات بدرستی صورت گیرد با ورود گردشگران، فروشندگان نباید دغدغه فروش داشته باشند.

وی نمایشگاه ها را ظرفیت خوبی برای عرضه فرش دانست و اضافه کرد: متاسفانه بدلیل بالارفتن هزینه ها، بافنده ما توان شرکت در نمایشگاههای داخلی و خارجی را ندارد و اگر حمایت شوند بازار خوبی ایجاد خواهد شد.

کریمی افزود: ایجاد شهرک صنعتی فرش در مقیاس کوچک در گلستان هم یک پیشنهاد است که میتوان توسط کارشناسان بررسی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: محدودیتی در زمینه پرداخت تسهیلات به فرشبافان نداریم و تلاش میکنیم با برنامه هایی که درنظر گرفته شده تحولی و پویایی در فرش ترکمن ایجاد کنیم و در این راه باید از ظرفیت خود هنرمندان هم استفاده کرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۱

۰۲ بهمن ۱۳۹۸

کد خبر :

68370

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک