n83282295 72970902 300x187 - گنبدکاووس رتبه اول را در پیشگیری از آسیب های اجتماعی کسب کردترکمن نیوز: فرماندار ویژه گنبدکاووس اعلام کرد که این شهرستان رتبه نخست در انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای با آسیب های اجتماعی بویژه در حوزه اعتیاد را در بین ۱۴ شهرستان استان گلستان کسب کرده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از ایرنا، عبدالقدیر کریمی درجلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان اظهار کرد: مجموعه اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای اعضای این شورا در سال ۹۷ سبب کسب رتبه نخست استان شده که می بایست این اقدامات درسال جاری نیز با اهتمام بیشتری ادامه یابد.
وی با تاکید بر ضرورت توجه جدی به مباحث آموزشی، فرهنگی و ورزشی و نیز استفاده از مشارکت مردم و ظرفیت تشکل های مردم نهاد در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد، اضافه کرد: امروز نمی توان تنها با اقدامات سلبی از آسیب های اجتماعی که گسترده و پیچیده هستند، جلوگیری کرد.
کریمی گفت: درحوزه اقدامات پیشگیرانه و مقابله ای با آسیب های اجتماعی ، شرح وظایف هر عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مشخص است و این وظایف باید اولویت اول هر اداره و نهاد قرار باشد.
وی تصریح کرد: مواد مخدر از عوامل اصلی تهدید کننده جوانان به عنوان سرمایه های اجتماعی کشور و امنیت و سلامت خانواده ها است و هرگونه کوتاهی و قصور در این حوزه، جبران ناپذیر است.
فرماندار ویژه گنبدکاووس، استفاده از ظرفیت علمی و کارشناسی دانشگاهیان در انجام اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی مهم را دانست و گفت: مراکز آموزش عالی، اتاق فکر هستند که همه ادارات و نهادها می بایست از ظرفیت آن استفاده نمایند.
دراین جلسه فرمانده انتظامی گنبدکاووس و روسای اداره ورزش و جوانان و زندان این شهرستان نیز گزارشی از اقدامات مقابله ای و نیز فعالیت های آموزشی، تربیتی و فرهنگی درحوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی ارائه دادند.
به گفته سرهنگ محمود علی فر، انتظامی گنبدکاووس از اول تا ۲۷ فروردین امسال مقدار دو کیلوگرم مواد مخدر کشف کرده و با اجرای ۹ مرحله طرح پاکسازی نقاط آلوده و ارتقای امنیت اجتماعی تعداد ۱۶۰ معتاد و خرده فروش موادمخدر را نیز دستگیر کرده است.
این مقام مسئول کشف و ضبط حدود ۲۴۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر، دستگیری ۱۷۶۳ معتاد و خرده فروش مواد مخدر با اجرای ۱۵۹ طرح پاکسازی نقاط آلوده و ارتقای امنیت اجتماعی و انهدام چهار باند فروش مواد مخدر را از مهمترین اقدامات انتظامی در سال ۹۷ برشمرد.
حجت الله یوسفی رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس نیز دراین جلسه برگزاری مسابقات مختلف ورزشی و فرهنگی ویژه بانوان و آقایان در مناطق آسیب پذیر شهری و روستایی و نیز کلاس های آموزشی با موضوع پیشگیری از اعتیاد برای جامعه ورزشی را از مهمترین اقدامات این اداره درسال گذشته اعلام کرد.
عباس مختاری، رییس اداره زندان گنبدکاووس نیز دراین جلسه با ارائه گزارشی از اقدامات درمانی (متادون درمانی و سم زدایی)، فعالیت های غنی سازی اوقات فراغت و نیز مهارت آموزی برای مددجویان این اداره درسال گذشته، گفت: ۶۰ درصد ورودی زندانیان درحوزه مواد مخدر و سرقت ها که علت آن نیز اعتیاد به مواد مخدر بوده، می باشد.
وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخصشد که ۷۲ درصد زندانیان بی سواد بوده یا تحصیلات ابتدایی دارند ولازم است خانواده ها و متولیان آموزش و پرورش نسبت به تحصیل دانش آموزان اهتمام ویژه داشته باشند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۰:۰۵

۲۸ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51628

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک