مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس:

Behdasht 18E 300x200 - گنبدکاووس به ۱۳۰ نیرو در بخش درمان نیاز داردگنبدکاووس-ترکمن‌نیوز- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس گفت: گنبدکاووس در مجموع به ۱۳۰ نیروی انسانی در بخش‌های مختلف درمانی نیازمند است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از مهر، رضا صابری، شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: بیمارستان‌های گنبد به دلیل نبود امکانات در شهرستان‌های مجاور به ۷۵۰ هزار نفر مردم این منطقه خدمات درمانی ارائه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان گنبدکاووس نیازمند ۱۲ پزشک و چهار دندان‌پزشک است، افزود: این شهرستان در مجموع به ۱۳۰ نیروی انسانی در بخش‌های مختلف درمانی نیازمند است.

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تعداد کل مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی را ۲۷ مورد دانست و گفت: این تعداد مراکز توانست برای ۳۰۴ نفر اشتغال‌زایی کند.

وی در خصوص برنامه سلامت شهری، تصریح کرد: برنامه تأمین و گسترش مراقبت‌های اولیه سلامت در مناطق شهری و حاشیه‌نشین در شهرستان گنبدکاووس از سال ۹۳ با سرشماری مناطق حاشیه شهر آغاز شد.

صابری اظهار کرد: در سال ۹۴ با توجه به برگزاری آزمون استخدامی توسط شرکت ره پویان عشق استرآباد، افراد پذیرفته‌شده مشخص و پس از طی مراحل آموزش مقدماتی نیروهای شاغل در چهار پایگاه بخش خصوصی شروع به فعالیت کردند.

وی تعداد پایگاه‌های واگذارشده بخش خصوصی هشت مورد، تعداد پایگاه‌های تبدیلی دولتی هفت مورد و تعداد مراکز خرید خدمت تغذیه و روان را هفت مورد اعلام کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان گنبدکاووس عدم همخوانی جمعیت واگذارشده به پایگاه با نیروی انسانی موجود را از مشکلات برنامه سلامت شهری دانست و گفت: عدم پرداخت به‌موقع حقوق مراقبین بخش خصوصی توسط شرکت طرف قرارداد، عدم وجود شیوه‌نامه مناسب جهت کارانه شهری مراقبین سلامت، فقدان پزشک بخش شهری جهت پیگیری مناسب برنامه‌ها، عدم وجود مراقب سلامت ناظر در مراکز به علت تبدیل‌شدن پایگاه‌های ضمیمه از دیگر مشکلات این بخش به شمار می‌رود.

وی در خصوص برنامه‌های آموزشی ویژه مراقبین سلامت، افزود: اولین دوره آموزش حضوری آشنایی با مراقبت‌های اولیه سلامت در مناطق حاشیه شهر و سکونتگاه‌های غیررسمی برای مراقبین سلامت پایگاه‌های بخش خصوصی در مرکز آموزش به‌ورزی شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

صابری عدم ماندگاری پزشکان در مراکز نوار مرزی و محروم نظیر اینچه برون و کرند و عدم استقبال پزشکان از حضور در بیتوته مراکز را از مشکلات برنامه پزشک خانواده دانست و اظهار کرد: فقدان انگیزه کافی جهت مداخله پزشکان در رفع مشکلات مدیریتی مراکز و خانه‌های بهداشت از دیگر مشکلات این بخش است.

وی تصریح کرد: همکاری ضعیف برخی از اعضاء شوراها و دهیاران در پیگیری مصوبات بهداشتی، انتظارات غیراصولی مردم و جامعه از حوزه بهداشت و درمان، پراکندگی و تعداد زیاد خانه‌های بهداشت، مشکلات ارتباطی برخی مراکز و خانه‌های بهداشت از تهدیدهای این حوزه محسوب می‌شود.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۳

۱۸ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13487

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک