نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس:

1 230 300x300 - گنبدکاووس به عنوان شهر خلاق معرفی شودترکمن نیوز: نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس و بخش محروم داشلی برون گفت: درصدد معرفی  گنبدکاووس به عنوان شهر خلاق در فهرست یونسکو هستیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  امانقلیچ شادمهر در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان گنبدکاووس دارای دیرینه و پیشینه بزرگ، تنوع جمعیتی و بافت‌های فرهنگی است برای ارتقای هویت فرهنگی و تاریخی می‌تواند به عنون شهر خلاق معرفی شود.

شادمهر تصریح کرد: شهرستان گنبدکاووس دارای ۱۷ روستای مرزی است که از آب شرب مناسب برخوردار نیستند و به وسیله تانکرهای فرسوده آبیاری می‌شوند امیدواریم با حفر چاه و آب شیرین کن‌ها معضل کم آبی و بی آبی نیز حل شود.

نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس و بخش محروم داشلی برون افزود: همچنین برای جبران آسیب‌های بهداشتی و درمانی در روستای دماغ اورژانس ۱۱۵ راه‌اندازی و در روستای سلطانعلی نیز در حال آماده سازی می‌باشد.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: اورژانس ۱۱۵ در روستای دماغ با مشارکت خیر سلامت؛ آنه محمد آقپور و شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس آغاز به کار نموده  و به نام شهید اترک طیار نماینده فقید مردم شهرستان گنبدکاووس و بخش داشلی‌برون در مجلس شورای اسلامی نام‌گذاری شده است.

وی گفت: با توجه به نشست‌های موثر با وزیر بهداشت و درمان و سفرهای ۳ معاون وزیر به شهرستان گنبدکاووس در برهه زمانی ویروس منحوس کرونا یک دستگاه سی تی اسکن به این شهرستان اهدا شد.

شادمهر بیان داشت: همچنین مجوز ۱۷ مرکز بهداشت و مرکز جامع سلامت اخذ شد تا بخشی از مشکلات حوزه بهداشت رفع گردد.

نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس و بخش محروم داشلی برون با توجه به اینکه شهرستان گنبدکاووس دومین شهر بزرگ استان گلستان است افزود: درصدد موافقت اصولی اضافه شدن چند رشته پزشکی در دانشگاه‌های این شهرستان هستیم.

امانقلیچ شادمهر در پایان گفت: با توجه به اوج گرفتن بیماری کرونا و شیوع موج سوم در کلان شهرها از شهروندان تقاضا داریم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند تا مانع قد علم کردن پیک سوم بیماری باشیم.

گزارش از:  آرزو بسیا
خبرنگار ترکمن نیوز در استان گلستان

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۵۱

۰۲ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

84756

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک