با رایزنی نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی:

عادله کشمیری مدیر کل فرهنگ ارشاد اسلامی گلستاناخبار گنبدکاووس– ترکمن نیوز- مدیرکل ارشاد استان گلستان گفت: با توجه به ظرفیت‌های گنبدکاووس این شهرستان می‌تواند پس از یزد دومین گذر فرهنگ و هنر با رایزنی نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی معرفی شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، عادله کشمیری در جلسه بررسی مسائل فرهنگی شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در ایجاد گذر فرهنگی و هنری در گنبدکاووس کافی است تا در یک محله قدیمی و در فضای قدیمی و تاریخی تولید اشتغال فرهنگی شود و چند نفر از هنرمندان در این فضای ایجاد شده حضور داشته و فعالیت کنند.

وی افزود: با این فعالیت‌ها و ایجاد گذر فرهنگی هنری می‌توان تسهیلات خوبی را از وزارت ارشاد برای کارهای فرهنگی در شهرستان دریافت کرد.

 

گلستان به عنوان پایتخت فرهنگی اقوام ایران معرفی می‌شود

مدیرکل ارشاد گلستان بیان کرد: وزارت ارشاد در دنیا ۱۰۰ اتاق فرهنگی در درون مراکز علمی و دانشگاه‌های جهان دارد و با تصویب گلستان به عنوان پایتخت فرهنگی اقوام ایران می‌توانیم موضوعات مختلف از جمله فرش ترکمن و غیره به اتاق‌ها در راستای معرفی هنر و هنرمندان ایران منتقل کنیم.

 

عادله کشمیری مدیر کل فرهنگ ارشاد اسلامی گلستان

وی ادامه داد: ۳۰ گروه نمایشی در گلستان فعالیت دارند و اگر شهرداری فضایی را ایجاد کند وزارت ارشاد نیز این مکان را برای گروه‌های نمایشی و اجرای نمایش تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان تجهیز می‌کند تا به عنوان سالن پلاتو بتوان از آن استفاده کرد.

کشمیری گفت: امسال استقبال خوبی در حوزه نمایشگاه کتاب گلستان شد، در این نمایشگاه ۳ میلیارد تومان کتاب و ۸۰۰ میلیون تومان بن به فروش رفت و ۱۰۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۴۷

۰۷ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38810

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک